Lacné letenky

Lacné letenky

Porovnaj ceny viac ako 500 leteckých spoločností a nájdi najlacnejšie letenky do celého sveta!

Bratislava

Lacné letenky

Plánujete sa vydať na cestu na vlastnú päsť? Kúpa leteniek je začiatkom každého dobrodružstva! Či už chcete cestovať do Európy alebo iných častí sveta, tu je niekoľko tipov, ako získať najlepšie ponuky leteniek. Ak sa naučíte správne vyhľadávať, môžete získať letenky do mnohých európskych destinácií len za niekoľko stoviek. V mnohých prípadoch tak bude vaša cesta lacnejšia, ako keby ste cestovali autom.

Ako nájsť najlacnejšie letenky

Výhodné letenky môžete hľadať rôznymi spôsobmi. Jedným z najobľúbenejších je použitie vyhľadávačov, ako sú Azair a Kiwi. Tieto vyhľadávače môžu byť vďaka rôznym filtrom a funkciám skvelým nástrojom na vyhľadávanie a porovnávanie cien leteniek. Prípadne môžete využiť aj rôzne porovnávacie stránky, vrátane Momondo.

Vyhľadávače lacných letov - Azair & Kiwi

Ak plánujete cestu do zahraničia v rámci Európy, pozrite sa na Azair. V ponuke je niekoľko mimoeurópskych destinácií, ale nie je ich veľa. Nenechajte sa odradiť používateľským rozhraním stránky, ktoré môže byť na začiatku mätúce. Po preskúmaní portálu vám bude veľkým pomocníkom. Veľkou výhodou tohto vyhľadávača je množstvo filtrov, ktoré môžete na vyhľadávanie použiť. Môžete si vybrať dĺžku pobytu, určité mesiace na cestovanie a dokonca aj dni odchodu. Ak vám nezáleží na tom, kam cestujete, a vlastne len hľadáte najlacnejšiu letenku, môžete si vybrať možnosť "kamkoľvek". Vyhľadávač sa zameriava predovšetkým na nízkonákladové letecké spoločnosti a odporúčame ho používať len na porovnanie cien. Potom si nezabudnite rezervovať samotné letenky priamo na webovej stránke leteckej spoločnosti.

Kiwi je ďalší nástroj, ktorý vám pomôže nájsť výhodné ponuky letov. Zameriava sa na letenky nízkonákladových a klasických leteckých spoločností do celého sveta. Vyhľadáva najlepšie kombinácie letov od rôznych dopravcov a môžete si vyfiltrovať najlacnejšie a najrýchlejšie možnosti. Často ponúka ceny, ktoré sú o niekoľko stoviek dolárov lacnejšie ako priamo u leteckých spoločností. Odporúčame však, aby ste si letenky opäť rezervovali priamo na webovej stránke leteckej spoločnosti, aby ste sa vyhli zdĺhavej komunikácii v prípade zrušenia alebo zmeny letu.

Porovnávače cestovného - Momondo

Vyhľadávač letov Momondo môžete použiť aj na rezerváciu letov, ubytovania a prenájmu auta. Letenky si môžete rezervovať a vyhľadávať aj pomocou mobilnej aplikácie. Vyhľadávač je k dispozícii aj v češtine, čo uľahčuje vyhľadávanie letov aj tým, ktorí nehovoria týmto jazykom. Momondo vám porovná najlepšie a najrýchlejšie možnosti letov. Ak ste flexibilní, čo sa týka termínov, môžete sa pozrieť do kalendára a ľahko nájsť najlepšie lety.

Kde kúpiť najlacnejšie letenky

Najlacnejšie ceny leteniek v Európe môžete získať od mnohých nízkonákladových leteckých spoločností vrátane Ryanair, Wizz Air a Easy Jet. Ak nakupujete včas, môžete získať letenky za niekoľko stoviek do širokej škály európskych a dokonca aj mimoeurópskych destinácií. Ak cestujete s nízkonákladovou leteckou spoločnosťou prvýkrát, je potrebné zvážiť niekoľko vecí. U týchto spoločností platíte skutočne len za letenku a za všetky ostatné doplnkové služby si musíte priplatiť. Väčšina nízkonákladových leteckých spoločností zahŕňa v cene letenky len malú príručnú tašku, ktorá sa zmestí pod sedadlo pred vami. Ak plánujete cestovať s odbaveným kufrom alebo väčšou príručnou taškou/kufrom, počítajte s tým, že zaplatíte príplatok, ktorý sa zvyčajne blíži k cene samotnej letenky. Okrem toho, ak cestujete s partnerom, počítajte s tým, že budete pravdepodobne sedieť na opačných koncoch lietadla bez príplatku. Výhodné ceny leteniek je potrebné sledovať. Vo všeobecnosti platí, že čím bližšie k dátumu odletu, tým je letenka drahšia. Ale aj nízkonákladové letecké spoločnosti majú zľavové akcie, na ktoré sa môžete tešiť počas celého roka. Zvyčajne prebiehajú pri rôznych príležitostiach, ako je Valentín, Čierny piatok alebo Vianoce.

V ideálnom prípade sa nezameriavajte len na Bratislavu. Skúste sa poobzerať po letoch z Viedne, či Krakova, kde môžete často získať oveľa lacnejšie letenky.

Predajcovia letenek

Ak si netrúfate kúpiť letenku sami a chcete mať podporu v českom jazyku, môžete si vybrať z niekoľkých predajcov pôsobiacich na slovenskomm trhu. Títo predajcovia ponúkajú výhodné kombinácie leteniek do rôznych destinácií po celom svete za cenu o niečo vyššiu, ako je cena danej leteckej spoločnosti. Tento zvyčajne zanedbateľný príplatok však znamená, že dostanete kompletnú podporu v slovenskom jazyku.

Jedným z týchto predajcov je portál Královna.cz, ktorý je súčasťou siete Student Agency. Ponúka možnosť rezervácie lacných leteniek od rôznych medzinárodných dopravcov. Celý proces rezervácie prebieha v českom jazyku priamo na webovej stránke. V prípade akýchkoľvek zmien v letenke je k dispozícii česky hovoriaca podpora.

Jedným z najobľúbenejších predajcov je Pelikán.cz, ktorý porovnáva letenky viac ako 800 leteckých spoločností z celého sveta. Lacné letenky nájdete na webovej stránke v záložke Špeciálne ponuky. Rezervácia leteniek je jednoduchá a prebieha v českom jazyku priamo na webovej stránke Pelikán. Na stránke môžete vyhľadávať spiatočné, jednosmerné alebo viacmiestne letenky.

V neposlednom rade treba spomenúť aj portál Letuška.cz, ktorý tiež porovnáva lacné ceny leteniek do celého sveta. V tomto prípade je možné rezervovať si lety online, telefonicky alebo s pracovníkom v kamennej pobočke.

Last minute letenky

Všetci poznáte výhodné last minute zájazdy, ktorých cena klesá s blížiacim sa dátumom odchodu. Bohužiaľ, toto pravidlo neplatí vo svete leteniek. V drvivej väčšine prípadov je opak pravdou a cena leteniek s blížiacim sa dátumom odletu prudko stúpa. Letenky na poslednú chvíľu väčšinou využívajú obchodní cestujúci, ktorí majú zaplatené letenky a letecké spoločnosti na nich plánujú zarobiť.

Ak teda chcete cestovať lacno, nenechávajte to na poslednú chvíľu. Mimo letnej sezóny však môžete vďaka akciám nízkonákladových leteckých spoločností získať výhodné letenky aj niekoľko týždňov pred odletom. Zľavové akcie však nie sú pravidlom a neodporúčame vám spoliehať sa na ne.

Charterové letenky

Charterové letenky sa od tradičných leteniek líšia tým, že nie sú súčasťou letového poriadku leteckej spoločnosti. Objednávajú si ich cestovné kancelárie na prepravu cestujúcich do dovolenkových destinácií. Cestovná kancelária si vopred zakúpila určitú kapacitu a niekedy sa môže stať, že nie je naplnená. V takom prípade sa letenky uvoľnia do predaja a vy si ich môžete kúpiť. Často ide o výhodné ponuky, ale nie vždy to tak je, preto odporúčame porovnať cenu aj s tradičnými dopravcami. Tieto lety sú zvyčajne priame, spiatočné a v ich cene je zahrnutá aj odbavená batožina. Zvyčajne sa však predávajú niekoľko dní pred odletom a zostáva naozaj len niekoľko miest.

Kde kúpiť letenky na poslednú chvíľu?

Charterové letenky s odletom z Českej republiky

Charterové lety z Nemecka a Rakúska

Charterové letenky s odletom z Poľska

Lacné letenky k moru

Ak hľadáte lacné letenky do prímorských letovísk, nezabudnite si všetko vybaviť v dostatočnom predstihu. Počas letných prázdnin bývajú ceny leteniek najvyššie a nákupy na poslednú chvíľu sa nemusia vyplatiť.

Ak vám nevadí cestovať mimo hlavnej turistickej sezóny, lacné letenky môžete získať v júni a septembri, keď je more vhodné na kúpanie a v destináciách je menej turistov. Odporúčame vám, aby ste sa nesústredili len na pražské letisko, ktoré patrí medzi najdrahšie letiská v Európe. Nezabudnite si pozrieť ponuky letov z neďalekej Viedne, Bratislavy alebo Krakova, odkiaľ môžete získať lety do dovolenkových destinácií za zlomok ceny.

Pred cestou si vždy spočítajte všetky náklady, je možné, že niektorý z last minute zájazdov bude pre vás v konečnom súčte výhodnejší.