Fascinujúce a tajomné mesto Grécka, Atény, bolo v minulosti centrom literatúry, umenia a filozofie. Vlasť Sokrata a Platóna nie je iba plná histórie, mýtov a legiend, ale žije aj modernitou, pouličnými predajcami s ich farebným oblečením, nočnými klubmi a vonkajšími divadlami. Atény sú pripravené privítať vás a previesť vás kúzelnými ulicami za 19,98€ s odletom z Viedne! Sprievodcu Aténami si môžete prečítať tu >>

 

 

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!
Zájazdy na last minute cez cestovné kancelárie až so zľavou 70%, nájdete tu >>

 

TIP PRE VÁS: Ak nemáte skúsenosti s individuálnou turistikou, odporúčam prečítať si článok Ako na individuálnu turistiku – podrobný návod.

 

Pred kúpou leteniek si nezabudnite spraviť celkovú kalkuláciu výletu vrátane cesty z/na letisko, dopravy na mieste – prípadné požičanie auta odporúčam cez Rentalcars, ubytovania či jedla. 

 

Odlet aj prílet je z dobre dostupnej Viedne, do ktorej sa pohodlne dostanete autobusmi spoločnosti SlovakLinesSprievodcu Viedňou si môžete prečítať tu > >

 

 

Letenky Viedeň – Atény – Viedeň v termíne 6. – 11. február 2020 za 19,98€ si môžete zakúpiť priamo u dopravcu Laudamotion.

 

Letenky do Atén
Letenky do Atén

 

V cene letenky je zahrnutá príručná batožina s rozmermi 40 x 25 x 20 cm. Do príručnej batožiny na viac dní Vám pomôže náš návod – Ako sa zbaliť do príručnej batožiny aj na 7 mesačnú cestu okolo sveta.

 

Pamiatky, ktoré nesmiete vynechať

Akropolis

Akropolis je asi najznámejšie a najnavštevovanejšie miesto v Aténach. Práve tu sa nachádza slávny Parthenón zasvätený bohyni Aténe, kde v minulosti stála monumentálna socha Atény zo zlata a slonoviny, ale nájdeme tu aj ďalšie budovy ako chrám Atény Niké, Eleusinion, Erechtheion a mnoho ďalších antických budov. Vstup do areálu stojí 12 €, prípadné ďalšie prehliadky a návštevy menších múzeí sa platí zvlášť.
 

Agora

Staroveká Agora bola v minulosti centrom všetkého diania v Grécku. Hoci slovo Agora znamená trhovisko, v minulosti tu okrem obchodovania rozkvitala aj politika a náboženstvo. Hoci väčšinu Agory už premohol čas, stále tu nájdeme chrám Théseion-Héfaisteion z 5. storočia pr. n l ..
 

Chrám Dia Olympského

Tento kolosálny chrám je považovaný za najväčší chrám v Grécku, hoci dnes už z neho stojí iba 15 stĺpov z pôvodných 104. Prehliadka chrámu Vás vyjde na 2 €, študenti EÚ a osoby po 18 rokov majú vstupné zdarma.

Námestie Syntagma

Syntagma je najznámejšie námestie Atén, kde sa odohrávajú všetky štátne oslavy a tiež protesty. Nájdeme tu hrobku neznámeho vojaka, ktorú stráži uniformovaná stráž a tiež fontány, sochy a parlament.

Národné archeologické múzeum

Milovníci histórie nesmú vynechať návštevu archeologického múzea, ktoré v sebe ukrýva exponáty aj 9 000 rokov staré. Obdivovať môžete starodávne grécke vázy, šperky, sochy a ďalšie artefakty zo starovekého stredomoria. Štandardné vstupné pre dospelých činí 7 €, študenti z EÚ a návštevníci do 18 rokov majú vstupné zdarma.

 

Múzeum Benaki

Múzeum Benaki ponúka jednu z najvzácnejších zbierok artefaktov z helenistického obdobia. Nájdete tu taktiež obrazy jedného z najznámejších maliarov gréckeho pôvodu – El Greca.

Zažite Atény za lacnocestovateľských 19,98€ s odletom z Viedne! (spiatočné letenky vrátane poplatkov)
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

a
Získajte cestovateľské tipy ako prvý!