Thajsko je exotická a fascinujúca krajina, ktorej návšteva stojí za to. Bangkok je známy ako mesto zábavy a nespútaných osláv. Toto mesto je nielen mesto hriechu, ale taktiež centrom jedného z najkrajších buddhistických chrámov na svete. Na svoje si tu prídu aj gurmáni, ktorí by určite mali vyskúšať miestne špeciality, ako napríklad pad Thai, vyprážané banány či krabie koláčiky. Za touto lákavou ponukou môžete letieť za 399€ s odletom z Bratislavy a s leteckou spoločnosťou Emirates! Sprievodcu Bangkokom si môžete prečítať tu > >

 

 

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!
Zájazdy na last minute cez cestovné kancelárie až so zľavou 70%, nájdete tu >>

 

TIP PRE VÁS: Ak nemáte s individuálnou turistikou skúsenosti, odporúčam prečítať si článok Ako na individuálnu turistiku – podrobný návod.

 

Pre inšpiráciu som pre vás vybrala tieto blogy, kde nájdete rady nielen o jedle v Thajsku, ale aj o krásnych miestach či hŕbu fotiek, ktoré vás presvedčia vyraziť:

 

 

Letenky Bratislava – Bangkok – Bratislava  s prestupom v Dubaji vo vami zvolenom termíne od decembra do júna za 399€ si môžete zakúpiť tu > >

 

Letenky do Thajska za 399€

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V cene letenky je zahrnutá príručná batožina podpalubná batožina s max. hmotnosťou do 25 kg.

Aby vám kufor zbytočne nezavadzal, môžete letieť len s príručnou batožinou, do ktorej vám pomôže pobaliť sa náš návod –  Ako sa zbaliť do príručnej batožiny aj na 7 – mesačnú cestu okolo sveta.

 

Rady nad zlato

 

Ubytovanie

Dostupné ubytovanie na zvolený dátum nájdete cez BookingAlternatívnou možnosťou ubytovania môže byť Airbnb s využitím našej zľavy až 28€ na prvé ubytovanie v minimálnej cene 54€. 

 

Vstup do Thajska

Občania Slovenskej republiky môžu vstúpiť na územie Thajského kráľovstva na účely turizmu bez víz, ak pobyt osoby pri jednom vstupe nepresiahne 30 dní. Viac informácii o vízach sa dočítate na stránkach konzulátu Thajského kráľovstva

 

Očkovanie

Odporúča sa cestovateľský základ – žltačka, prípadne brušný týfus.

 

Poistenie

Na cestu sa nezabudnite poistiť v prípade úrazu alebo straty batožiny. 

 

Peniaze a ceny

V Thajsku sa platí bahtmi. Na letisku odporúčam premeniť si len malú čast peňazí (do 50€), ktorá by mala vystačiť na cestu k hotelu a zálohu, ktorá je vrátená na konci pobytu. Kurz na letisku nie je výhodný a rovnako neodporúčam si tam niečo kupovať, vzhľadom na to, že tam za jednu bagetu zaplatíte približne toľko, čo v iných častiach za luxusnú večeru so šampanským a vlastnou kapelou. 🙂 

V meste si obíďte viac zmenarní a vyberte si najlepší kurz. Líšia sa dosť výrazne. Spoliehať sa na kartu nie je moc dobré, poplatok je väčšinou 200 bahtov za výber plus to, čo si vezme vaša banka. Takže buď majte radšej pri sebe hotovosť alebo uskutočnite jeden výber. Z vlastnej skúsenosti viem, že pri výbere z banky občas bankomat kartu „zožerie“. 

Za veľkú výhodu považujem fakt, že Thajsko je oproti Európe veľmi lacné. Bežne sa dá najesť za 50 – 80 bahtov, teda zhruba za 1,5 – 2€Ušetriť sa dá aj nákupmi v supermarketoch, kde sú predpripravené jedlá vo vákuových škatuľkách za 1€. Počas 2 týždňov tak ušetríte nemalé peniaze na jedle a službách a využiť to môžete napríklad za skvelú hodinovú masáž, ktorá stojí približne 5€. 

 

 

 

Z Bratislavy do Bangkoku s Emirates za 399€! (spiatočné,viac dátumov, vrátane batožiny)
Štítky:                

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

a
Získajte cestovateľské tipy ako prvý!