Hlavné mesto Dánska – Kodaň je živá, farebná, pulzujúca a predsa kompaktná. Je stálicou medzi najekologickejšími a najzelenšími mestami Európy. Je metropolou v pravom slova zmysle, rajom turistov a mekkou gastronómie. Do krajiny pôsobenia slávneho rozpravkára Hansa Christiana Andersena, si môžete lacnocestovateľsky zaletieť z Viedne za 10€. Sprievodcu Kodaňou si môžete prečítať tu > >

 

 

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!
Zájazdy na last minute cez cestovné kancelárie až so zľavou 70%, nájdete tu >>

 

TIP PRE VÁS: Ak nemáte s individuálnou turistikou skúsenosti, odporúčam prečítať si článok Ako na individuálnu turistiku – podrobný návod.

 

Pred zakúpením leteniek si nezabudnite spraviť celkovú kalkuláciu výletu, vrátane cesty z/na letisko, dopravy na mieste – prípadné požičanie auta odporúčam cez Rentalcars, ubytovania či jedla. Pred výletom do Kodane neprehliadnite inšpirujúci cestopis Kodaň, očarujúca severská metropola, ktorú stráži Andersenova malá morská víla.

 

 

Letenky Viedeň – Kodaň – Viedeň v termíne 13. – 18. november 2019 za 10€ si môžete zakúpiť priamo u dopravcu Ryanair.

 

Letenky z Viedene do Kodane za 10€

 

V cene letenky je zahrnutá príručná batožina s rozmermi 40 x 30 x 20 cm.

 

Vzhľadom na to, že Dánsko nepatrí medzi najlacnejšie krajiny, odporúčam ubytovanie cez Airbnb s využitím našej zľavy až 28€ na prvé ubytovanie v minimálnej cene 54€. Vyskúšať môžete aj Couchsurfing, ktorý sme predstavili bližšie v >> tomto článku <<

 

Ako ušetriť?

Cestovné aj vstupné do pamiatok je v Kodani pomerne drahé, preto sa Vám platí Copenhagen Card, s ktorou za výhodnejšiu cenu získate neobmedzenú dopravu po meste, vstupné do 74 pamiatok a zľavy do autopožičovní či reštaurácií. Kartu je možné zakúpiť a za 60 DKK nechať poslať až k Vám domov, alebo ju vyzdvihnúť na letisku či v ďalších turistických centrách. V ponuke sú štyri varianty s rôznym časovým obmedzením:

  •  24 hod – 359,00 DKK
  • 48 hod – 499,00 DKK
  •  72 hod – 589,00 DKK
  •  120 hod – 799,00 DKK

 

Aj s Copenhagen Card je návšteva Kodane drahou záležitosťou, ak tak chcete na doprave a pamiatkach ušetriť ešte viac, využívajte pre dopravu po meste bicykle, ktoré sú na požičanie často zadarmo. Ak oželiete detailnú prehliadku najnavštevovanejších pamiatok, ušetríte aj na vstupnom. Mnohé inštitúcie ako Národné múzeum v Kodani sú otvorené zdarma.

 

TOP CENA! Kodaň s odletom z Viedne za 10€! (spiatočné letenky)
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

a
Získajte cestovateľské tipy ako prvý!