Taipei je s 2,6 miliónom obyvateľov najväčším mestom Taiwanu, a zároveň hlavným mestom Čínskej republiky Taiwan. Jedná sa o moderné mesto preslávené mrakodrapom Taipei 101 a radom unikátnych chrámov, pamätníkov a palácov vystavaných v tradičnom čínskom architektonickom štýle.  Vďaka dnešnému tipu poletíte na Taiwan s Air China z Viedne. Let je s jedným prestupom a v cene je aj odbavená batožina. Na výber máte dátumy od novembra do apríla 2020.Tento tip je pre individuálnu turistiku. 

 

 

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!
Zájazdy na last minute cez cestovné kancelárie až so zľavou 70%, nájdete tu >>

 

TIP PRE VÁS: Ak nemáte s individuálnou turistikou skúsenosti, odporúčam prečítať si článok Ako na individuálnu turistiku – podrobný návod.

 

Pred kúpou leteniek si nezabudnite spraviť celkovú kalkuláciu výletu, vrátane nákladov cesty z/na letisko, dopravy na mieste, ubytovania, jedla či víz.  V platnosti je obojstranný bezvízový režim na dobu do 90 dní pre účel turizmu. Podmienkou pre vstup bez víz je platnosť pasu dlhšia ako 6 mesiacov od vstupu na Taiwan. Potrebné informácie ohľadom víz nájdete tu.

 

 

Letenky Viedeň – Taipei– Viedeň v termínoch od novembra do apríla 2020 za  369€ si môžete zakúpiť tu > >

Letenky Viedeň – Taiwan za 369€

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V cene letenky je zahrnutá príručná batožina aj podpalubná batožina.

Aby vám kufor zbytočne nezavadzal, môžete letieť len s príručnou batožinou, do ktorej vám pomôže pobaliť sa náš návod –  Ako sa zbaliť do príručnej batožiny aj na 7 – mesačnú cestu okolo sveta.

 

Taipei ponúka pomerne širokú ponuku ubytovania, a to predovšetkým v hoteloch a hosteloch. Noc v spoločnej izbe v hosteli začína na 7-10€/1osoba, ubytovanie v štandardne vybavenej izbe vyjde orientačne od 25€/2osoby na noc, čo je stále skvelá cena.

 

TIPY:

Ako ušetriť na pobyte?

  • Výhodou Taipei je to, že mnoho pamiatok ako Konfuciov chrám, chrám Bao’an či pamätník Chiang Kai-Shek ponúkajú vstupné zadarmo.
  • Podobne ako v ďalších ázijských metropolách možno aj tu ušetriť značný obnos tým, že vynecháte stravovanie v reštauráciách. Európsky či americky vyzerajúce reštaurácie sú v Taipei veľmi drahé, naopak v stánkoch kúpite tradičné ázijské rezance za ceny okolo 50 NT (cca1,5€)

 

Pamiatky v Taipei
 

Taipei 101

Jedná sa o pravdepodobne najznámejšiu taiwanskú budovou vôbec. 509 metrov a 101 poschodí vysoká budova, ktorá sa medzi rokmi 2004 a 2010 pýšila titulom najvyššej budovy sveta. Budova je svojím tvarom inšpirovaná bambusom a ponúka unikátnu 360 ​​stupňovú vyhliadku z 91. poschodia.

 

 

Pamätník Sun Yat-sen

Pamätník Sun Yat-sen je cez 7 akrov rozsiahla budova venovaná otcovi Čínskej republiky Sun Yat-senovi. Budova slúži ako vzdelávacie a kultúrne centrum mesta, vnútri možno navštíviť expozíciu o živote Sun Yat-sena.

 

Hsing Tian Kong

Hsing Tian Kong je chrám otvorený v roku 1967, ležiaci v štvrti Zhongshan. Budova je zasvätená bohovi obchodníkov Guan Yu a je vyzdobená úchvatnými dračími súsošiami.

 

National Palace Museum

National Palace Museum je ikonická budova hostiaca múzeum s jednými z najcennejších čínskych artefaktov. Tie sem boli dovezené počas vojny s Japonskom z archívov v Pekingu, ale už nikdy nenašli cestu späť do pevninskej Číny.

 

Pevnosť San Domingo

V mestečku Tamsui neďaleko severných hraníc Taipei sa nachádza pomerne slávna pevnosť San Domingo. Hoci tomu názov možno nezodpovedá, pevnosť bola založená v roku 1641 Holanďanmi. Po odchode Holanďanov z Taiwanu bola potom budova využívaná Britmi ako konzulát.

 

Shilin Market

Shilin je nonstop fungujúci trh v srdci mesta, v ktorom možno kúpiť takmer čokoľvek. Nájdete tu obchody s módou, elektronikou, bistrá aj kopu masážnych salónov.

 

 

Pamätník Čankajšeka

Čankajškov pamätník je budova pripomínajúca osobnosť bývalého taiwanského prezidenta Čankajšeka. Jedná sa o hojne fotografovanú stavbu s prvkami tradičnej čínskej architektúry. Budova je obklopená malebným parkom, v ktorom sa nachádza letné kino, divadlo a ľudia tu ráno praktizujú taichi.

 

 

Photo by Vernon Raineil Cenzon on Unsplash

Taiwan s odletom z Viedne za 369€! (spiatočné letenky, viac dátumov + batožina v cene)
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

a
Získajte cestovateľské tipy ako prvý!