Izrael je vyspelá, kultivovaná a multikultúrna krajina, kde žijú ľudia z celého sveta. Napriek tomu, že ide o oblasť tzv. Blízkeho východu, budete tu mať pocit, akoby ste sa prechádzali kdekoľvek v Európe. Na druhej strane je tu popritom prítomná nespochybniteľná exotika, ktorá robí z Izraela veľmi zaujímavú krajinu na cestovanie a spoznávanie. Do južného cípu Izraela, do mesta Ejlat si môžete zaletieť za 30€ s odletom z Viedne! Tento tip je na individuálnu turistiku. Všetky ponuky do Izraela cez cestovnú kanceláriu nájdete tu.

 

 

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!
Zájazdy na last minute cez cestovné kancelárie až so zľavou 70%, nájdete tu >>

 

TIP PRE VÁS: Ak nemáte skúsenosti s individuálnou turistikou, odporúčam prečítať si článok Ako na individuálnu turistiku – podrobný návod.

 

Pred kúpou leteniek si nezabudnite spraviť celkovú kalkuláciu výletu vrátane cesty z/na letisko, dopravy na mieste – prípadné požičanie auta odporúčam cez Rentalcars, ubytovania či jedla. Ak sa rozhodnete pre výlety do Jeruzalema či Tel Avivu, všetky dôležité informácie si môžete prečítať v našom sprievodcovi Jeruzalemom a Tel Avivom.

 

Odlet aj prílet je z dobre dostupnej Viedne, do ktorej sa pohodlne dostanete autobusmi spoločnosti SlovakLinesSprievodcu Viedňou si môžete prečítať tu > >

 

 

Letenky Viedeň – Ejlat – Viedeň v termíne 26. november – 7. december 2019 za 30€ si môžete kúpiť priamo u dopravcu Wizzair.

 

Letenky do Izraela
Letenky do Izraela

 

V cene letenky je zahrnutá príručná batožina s max. rozmermi 40 x 30 x 30 cm.

 

Vstupné formality

Pre vstup do krajiny po dobu do 90 dní nie je potrebné vízum, vystačíte si s platným cestovným pasom. Buďte však pripravený na to, že pri prílete aj odlete Vás na letisku čaká veľmi detailná bezpečnostná prehliadka a pohovor.

 

Dôležité kontakty

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Tel Avive 

  • telefón: +972 35449119
  • pohotovostný mobil: 00972/544556642
  • polícia: 100
  • prvá pomoc: 101
  • hlásenie požiaru: 102
  • prvá zdravotná pomoc: 1-800-225005

 

Mena 

izraelský šekel  (ILS)

Podľa aktuálne kurzu ku dňu 26.10.2017:  1€ = 4,13 ILS

 

Zvyky

Piatkovým zotmením začína v Izraeli šabat, čo znamená, že sa zatvárajú obchody, prestáva fungovať verejná doprava a po meste sa dostanete jedine taxíkom. V sobotu je zavretých aj väčšina verejných objektov, nedostanete sa ani k niektorým pamiatkam ako napríklad k Múru nárekov.

 

Photo by Dan

 

Spoznajte Izrael za lacnocestovateľských 30€ s odletom z Viedne! (spiatočné letenky vrátane poplatkov)
Štítky:                

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

a
Získajte cestovateľské tipy ako prvý!