Vietnam je tajuplná krajina, ktorá ponúka bohatú históriu rovnako ako pestrú prírodu, počínajúc horami na severe a končiac mekongskou deltou na juhu krajiny. Nesmieme zabudnúť ani na more s činorodými rybármi alebo nespočetné národnostné menšiny obrábajúce ryžové políčka zarezavajúce sa vysoko do svahov kopcov. Pre tých, ktorí by chceli v pokoji pod tropickým nebom vstrebať svoje zážitky z exotickej cesty, sú tu krásne pláže ostrova Phu Quoc. Objavte túto krajinu ležiacu v juhovýchodnej Ázii vo viacerých termínoch za 313€ s odletom z Varšavy už v decembri! Tento tip je pre individuálnu turistisku. Všetky ponuky do Vietnamu cez cestovnú kanceláriu nájdete tu>

 

 

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!
Zájazdy na last minute cez cestovné kancelárie až so zľavou 70%, nájdete tu >>

 

TIP PRE VÁS: Ak nemáte skúsenosti s individuálnou turistikou, odporúčam prečítať si článok Ako na individuálnu turistiku – podrobný návod.

 

Pred kúpou leteniek si nezabudnite spraviť celkovú kalkuláciu výletu vrátane cesty z/na letisko, dopravy na mieste – prípadné požičanie auta odporúčam cez Rentalcars, ubytovania jedla či víz. Všetky potrebné informácie ohľadom víz nájdete na tomto odkaze.

 

Odlet je z dobre dostupnej Varšavy, do ktorej sa pohodlne dostanete letecky s Ryanairom alebo vlakmi z Bratislavy.

 

Prílet je do Ho Či Minovho mesta, ktoré nesie meno po legendárnom vietnamskom bojovníkovi za slobodu – Ho Či Minovi. Kedysi malý prístav, dnes je to metropola, v ktorej si môžete užiť teplú klímu, jedlá s prímesou exotiky, zaujímavé stavby či rušný nočný život. Sprievodcu týmto mestom nájdete tu > >

 

 

Letenky Varšava – Ho Či Minovo Mesto – Varšava v termíne 6.12 – 17.12 2018 si môžete zakúpiť za cca 313€ ( na foto cena za 2 osoby) priamo tu>>

 

Letenky do Vietnamu

 

V cene letenky je zahrnutá príručná batožina a podpalubná batožina o hmotnosti max. 20 kg. Aby vám kufor zbytočne nezavadzal, risknúť to môžete len s príručnou batožinou, do ktorej vám pomôže pobaliť sa náš návod –  Ako sa zbaliť do príručnej batožiny aj na 7 mesačnú cestu okolo sveta.

 

Základné informácie

 

Vstup

Všetky potrebné informácie ohľadom víz nájdete na tomto odkaze.

 

Mena

vietnamský dong (VND)

Podľa  kurzu ku dňu 14.11.2017: 1€ = 26632,1614 VND

 

Miestna kuchyňa

 

Vietnamská kuchyňa je rôznorodá a zvyčajne veľmi chutná. Je mixom vietnamských, čínskych a francúzsky tradícii. Základom jedál sú ryža, rezance ryby. 

Tradičné raňajky vypĺňa rezancová polievka známa pod názvom pho. Bagety, podobajúce sa francúzskym, sú prílohou rozšírenou vo všetkých kútoch Vietnamu. Ďalšou špecialitou miestnej kuchyne je Banh chung  (ryža, bravčové a cibuľa zavinutá do zelených listov sa varí celých 48 hodín, aby sa nakoniec podávala za studena). A ďalej by vietnamské jedlá neboli kompletné be nuoc mam (rybacia omáčka) alebo mam tom (krevetia omáčka).

 

Medzi miestne nápoje patrí zelený čajkáva, pivo Ban hoi, ktoré kúpite v pouličných stánkoch Hanoja, je nielen lacné, ale tiež neobsahuje umelé prísady. A taktiež ryžové víno.

 

Ubytovanie v Ho Či Minovom Meste

 

Ho Či Minovo Mesto sa každoročne radí medzi najlacnejšie destinácie, ubytovanie tu teda môžete zohnať doslova za pár korún. Najlacnejšie ubytovanie zoženiete v hosteloch či ubytovniach, ktoré začínajú na 7€ na noc. Štandardne vybavená izba pre dvoch vás bude stáť cca 14€ za noc.

S hľadaním ubytovania podľa vašich preferencií vám pomôže internetový zrovnávač BookingAk si zarezervujete pobyt cez tento odkazzískate po skončení pobytu 15 dolárov späť.

Ako alternatívnu možnosť môžete využiť Airbnb s našou zľavou až 28€ na prvé ubytovanie v minimálnej cene 54€.

 

 

Priamy let do Vietnamu s odletom z Varšavy za 313€! (spiatočné letenky+batožina)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

a
Získajte cestovateľské tipy ako prvý!