Hlavné mesto Talianska, mesto miest, historický Rím. Je jedným z najviac navštevovaných miest sveta. Nachádza sa tu množstvo fascinujúcih historických pamiatok, ktoré z tohto mesta robia vlastne najväčšie múzeum pod šírim nebom. Rím a mnohé jeho pamiatky sú výsledkom práce geniálnych umelcov, ku ktorým nepochybne patrí Rafaello, Michelangelo, Bernini a iní. Aj preto je jeho historické centrum zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Príslovie, ktoré zvýrazňuje dôležitosť a pompéznosť tohto mesta hovorí: „Všetky cesty vedú do Ríma.“ Zaleťte si do večného mesta aj vy za 19,98€ s odletom z Bratislavy. Sprievodcu Rímom si môžete prečítať tu > >

 

 

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!
Zájazdy na last minute cez cestovné kancelárie až so zľavou 70%, nájdete tu >>

 

TIP PRE VÁS: Ak nemáte s individuálnou turistikou skúsenosti, odporúčam prečítať si článok Ako na individuálnu turistiku – podrobný návod.

 

Pred kúpou leteniek si nezabudnite spraviť celkovú kalkuláciu výletu vrátane cesty z/na letisko, ubytovania, stravy či vstupov do múzei. Inšpiráciu na miesta, ktoré nemožno obísť nájdete v článkoch Na skok sa ohriať do Ríma Predĺžený víkend v Ríme – čo vidieť a ako ušetriť.

 

Z Ríma sa pohodlne dostanete do Neapola či do toskánskych miest Florencie Pisy autobusmi spoločnosti Flixbus alebo vlakmi Trenitalia.

Sprievodcu Neapolom si môžete prečítať tu >>

Sprievodcu Pisou si môžete prečítať tu >>

 

 

Letenky Bratislava – Rím – Bratislava v termíne 7. – 12. november 2019 za 19,98€ si môžete zakúpiť priamo u dopravcu Ryanair.

 

Letenky do Ríma
Letenky do Ríma

 

V cene letenky je zahrnutá príručná batožina s rozmermi 40 x 30 x 20 cm.

 

Talianmi na týždeň sa môžete stať vďaka alternatívnej možnosti ubytovania cez  Airbnb s využitím našej zľavy až 28€ na prvé ubytovanie v minimálnej cene 54€.

 

Čo nesmiete vynechať v Ríme

 

 Aj keď sa Vám to možno nezdá, vidieť hlavné pamiatky v Ríme sa dá peši a za jeden deň. Samozrejme, ak ste vo Večnom meste ešte nikdy neboli a radi by ste nazreli aj do múzeí, odporúčam vybrať si dlhší termín a užiť si tak Rím so všetkým, čo ponúka. 🙂

Koloseum
Najpopulárnejšia rímska atrakcia postavená v priebehu prvého storočia, pôvodné dejisko gladiátorských hier a zápasov otrokov so zvieratami.

 

Forum Romanum
Pôvodné antické centrum samotného Ríma, boli tu honosné chrámy, súdy aj trhy, ktoré však boli zničené vpádom barbarov a ďalšie pohromy ako zemetrasenie a požiare spôsobili, že sa na miesto zabudlo a obnovené bolo až prácou archeológov.
 

Piazza del Campidoglio (Kapitolské námestie)
Námestie navrhol Michelangelo, rovnako ako schody, strážené sochami Castor a Polux. Na námestí stojí bronzová jazdecká socha Marka Aurelia, ďalej je tu senátorský palác z 16. storočia.

 

Piazza Venezia (Benátske námestie)
Okrem pamätníka Viktora Emanuela II. je tu ďalšia významná stavba – Benátsky palác, ktorý sa nachádza v západnej časti námestia.
 

Fontana di Trevi
Najznámejšia fontána na svete má svoju legendu. Turista, ktorý do nej vhodí mincu a je otočený chrbtom, sa do Ríma vráti. Bola postavená v roku 1732 na želanie pápeža Klementa XII. Uprostred fontány môžete obdivovať sochu boha Neptúna. Mince, ktoré sa vo fontáne nájdu, sú darované na charitu.
 

Piazza di Spagna (Španielske schody)
Jedno z najkrajších rímskych námestí – so schodiskom Trinita dei Monti, Jeho názov je odvodený od Španielskeho paláca, sídla ambasády. Skladá sa zo 135 schodov, na jar sa premieňa na krásnu kvetinovú záhradu.
 

Pantheon
Najzachovalejšia pamiatka antického Ríma s mohutnou betónovou kopulou, vstup zdarma.
 

Piazza Navona (námestie)
Malebné barokové námestie, postavené na mieste pôvodného antického štadióna, 200m od Pantheonu. Je známe tiež vďaka Neptúnovej fontáne a Fontáne Štytoch riek.
 

Anjelský most a Anjelský hrad
Pamiatka, ktorá je spojená podzemnou chodbou s Vatikánom, bola postavená v stredoveku a renesancii. Múzeum je otvorené od utorka do nedele od 9.00 do 19.30.
 

Námestie Sv. Petra s Bazilikou Sv. Petra
Bazilika sv. Petra – otvorená je od 7 hodiny ráno, vstup do baziliky a podzemných priestorov je zadarmo, ak chcete vidieť Rím z kupoly baziliky – vstupné 5 € bez výťahu, s výťahom 7 € (od 8:00 ráno)
 

Musei Vaticani (Vatikánske múzeum)
Vstupenky je možné zakúpiť vopred – tu je príplatok za rezerváciu 4€. http://biglietteriamusei.vatican.va/musei/tickets/do
 

Villa Borghese
Najslávnejší rímsky park je oázou zatienených chodníkov, zelených zákutí a vynikajúcich múzeí.

 

Ochutnajte pravé talianske špagety v uliciach Ríma za 19,98€ s odletom z Bratislavy! (spiatočné letenky vrátane poplatkov)
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

a
Získajte cestovateľské tipy ako prvý!