História, farebné uličky, výhľady na okolitú krajinu, výborná kuchyňa či degustácia vín v rôznych regiónoch. Nielen to, ale aj mnoho ďalšieho ponúka obľúbená turistická destinácia – Taliansko. Váš výlet môže začať už v meste Bologna, do ktorej je možné lacnocestovateľsky si zaletieť za 19,98€ z Bratislavy. Sprievodcu Talianskom nájdete tu > >

 

 

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!
Zájazdy na last minute cez cestovné kancelárie až so zľavou 70%, nájdete tu >>

 

TIP PRE VÁS: Ak nemáte s individuálnou turistikou skúsenosti, odporúčam prečítať si článok Ako na individuálnu turistiku – podrobný návod.

 

Pred kúpou leteniek si nezabudnite spraviť celkovú kalkuláciu výletu, teda cestu z/na letisko, dopravu na mieste – prípadne požičanie auta odporúčam cez Rentalcarsubytovanie či jedlo. 

 

Láka Vás vidieť Veronu, Modenu, Luccu či toskánske významné miesta, napríklad Florenciu, Pisu či Sienu? Neprehliadnite lacnejšiu variantu dopravy autobusmi spoločnosti Flixbus.

 

Ak sa rozhodnete stráviť v Bologni len jeden deň, neprehliadnite článok Čo vidieť v Bologni za jeden deň?

 

 

Letenky Bratislava – Bologna – Bratislava v termíne 9. – 13. október 2019 za 19,98€ si môžete zakúpiť priamo u dopravcu Ryanair.

 

Letenky do Bologne
Letenky do Bologne

 

V cene letenky je zahrnutá príručná batožina s rozmermi 40 x 25 x 20 cm. Do príručnej batožiny na viac dní vám pomôže náš návod – Ako sa zbaliť do príručnej batožiny aj na 7 mesačnú cestu okolo sveta.

 

Bologna

Bologna je hlavné mesto regiónu Emilia – Romagna v severnom Taliansku. Je nazývaná aj červená – pre charakteristické budovy z neomietnutých tehál, vzdelaná – pre najstaršiu univerzitu a tučná – pre svoju tradičnú kuchyňu. Toto mesto je známe aj svojimi početnými vežami. Najznámejšie sú z nich dve, ktoré sú šikmo k sebe naklonené a sú zároveň aj symbolom mesta. Na vrchol väčšej sa dá vyjsť po 498 schodoch, odkiaľ sa navštevníkom naskytne nádherný panoramatický výhľad na mesto.

Cestoviny: le tagliatelle con ragù di carne 

Víno: Lambrusco (červené), Sangiovese (červené), Albana (biele)

 

Obľúbená talianska Bologna za lacnocestovateľských 19,98€ s odletom z Bratislavy! (spiatočné letenky vrátane poplatkov)
Štítky:                

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

a
Získajte cestovateľské tipy ako prvý!