Bari je hlavným mestom talianskeho regiónu Apúlia, ktorý sa nachádza na pobreží Jadranského mora, nad „opätkom“ čižmy, ktorú formuje Apeninský polostrov. Je to známe prístavné mesto, ktoré turistom ponúka zaujímavý kontrast dvoch historických etáp, starej historickej časti a moderného industriálneho mesta. Na talianských raňajkách v podobe cappuccina a rannej briošky si môžete pochutiť aj vy vďaka letenkám za 54,30€ s odletom z Viedne! Sprievodcu po Bari si môžete prečítať tu > >

 

 

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!
Zájazdy na last minute cez cestovné kancelárie až so zľavou 70%, nájdete tu >>

 

TIP PRE VÁS: Ak nemáte s individuálnou turistikou skúsenosti, odporúčam prečítať si článok Ako na individuálnu turistiku – podrobný návod.

 

Pred kúpou leteniek si nezabudnite spraviť celkovú kalkuláciu vrátane cesty z/na letisko, dopravy na mieste – prípadné požičanie auta odporúčam cez Rentalcarsubytovania či jedla. Na prečítanie Vám ponúka aj cestopis od našej čitateľky s názvom „V rychlosti o městě pomalosti aneb italské Bari.“

 

Odlet aj prílet je z dobre dostupnej Viedne, do ktorej sa pohodlne dostanete autobusmi spoločnosti SlovakLinesSprievodcu Viedňou si môžete prečítať tu > >

 

 

Letenky Viedeň – Bari – Viedeň v termíne 11. – 17. september 2019  za celkovú sumu 54,30€ so spiatočným prestupom v Ríme si môžete zakúpiť priamo u dopravcu Wizzair  (Viedeň – Bari) a Ryanair. (Bari – Rím, Rím – Viedeň)

Letenka do Talianska
Letenka do Talianska

V cene letenky je zahrnutá príručná batožina s rozmermi 40 x 30 x 20 cm.

 

Spiatočná letenka s prestom v Ríme

Navštívte hlavné rímske pamiatky počas vášho prestupu! Sprievodcu Rímom si môžete prečítať tu > >

Spiatočná letenka z Ríma do Viedne
Spiatočná letenka z Ríma do Viedne

V cene spiatočnej letenky je príručná batožina s rozmermi 40 x 20 x 25 cm.

 

Dostupné ubytovanie vo zvolenom dátume nájdete cez Booking alebo cez Airbnb s využitím našej zľavy až 28€ na prvé ubytovanie v minimálnej cene 54€. 

 

Pamiatky, ktoré nesmiete vynechať

 

Basilica di San Nicola

Basilica di San Nicola je veľmi významné pútnické miesto, ide totiž o úložisko pozostatkov sv. Mikuláša. Samotná bazilika bola vybudovaná v 12. storočí práve za účelom poskytnutia dostatočne honosného úložiska pozostatkov svätého, ktoré sa podarilo odniesť z Turecka v roku 1087.

 

Museo Nicolaiano

Museo Nicolaiano je múzeum nachádzajúce sa priamo vedľa baziliky sv. Mikuláša. Nájdete v ňom sochy, obrazy a ďalšie artefakty z čias nadvlády mesta byzantskými, normanskými či španielskymi panovníkmi.

 

Palazzo della Provincia

Palazzo della Provincia je honosná neoklasicistická stavba nachádzajúca sa neďaleko prístavu. Budova je známa predovšetkým vďaka galérii Pinacoteca Provinciale, v ktorej sú vystavené obrazy popredných talianskych maliarov.

 

Cattedrale di San Sabino

Cattedrale di San Sabino je spoločne s bazilikou sv. Mikuláša najdôležitejšou  sakrálnou budovou v Bari. Katedrála sa nachádza vo vôbec najstaršej časti mesta, v ktorej sa nachádza napríklad rímska cesta z 2. storočia či byzantský kostol z 9. storočia, na ktorého základoch bola v 11. storočí postavená práve Cattedrale di San Sabino.

 

Castello Svevo

Castello Svevo je normanský hrad vybudovaný Frederikom II. v 13. storočí na mieste pôvodnej rímskej pevnosti. Z pôvodnej stavby sú dnes k zhliadnutiu dve veže, zvyšok hradu bol dostavaný v 16. storočí za španielskej nadvlády.

 

Chiesa di San Marco dei Veneziani

Chiesa di San Marco dei Veneziani je kostol nachádzajúci sa v historickej štvrti San Marco. Kostol bol vybudovaný už na začiatku 11. storočia, pravdepodobne ako stavba pripomínajúca oslobodenie južného Talianska od Saracénov.

 

Alberobello

Alberobello je malebná dedinka nachádzajúca sa hodinu a pol jazdy vlakom od Bari. Alberobello je preslávené domčekmi v štýle trulli, pri ktorých stavbe sa nevyužíva malta. Strechy domov sú vyskladané kameňmi s bielymi mozaikami a symbolmi. Jednosmerný lístok do tejto pamiatky zapísanej na zozname UNESCO vyjde na 5 €, vlaky odchádzajú zo Stazione Centrale.

 

Titulná foto/Cover photo by Pug Girl

Navštívte talianske Bari za 54,30€ s odletom z Viedne! (spiatočné letenky vrátane poplatkov)
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

a
Získajte cestovateľské tipy ako prvý!