Až 90% Jordánska tvorí púšť. Príroda vám tu však aj napriek tomu ponúkne nekonečné množtvo krás, či už preferujete treky po horách, lezenie po skalných stenách alebo paragliding. Okrem nekonečných púští tu nájdete skalné mestá, navštívite antické pamiatky ale i stredoveké hrady. Ak sa radšej potápate, budete v Jordánsku rovnako nadšení. Život v Červenom mori je bohatý. Mimo iného, domáci sú veľmi priateľskí, radi s vami prehodia pár slov, ponúknu vás chutným jedlom alebo čajom či vínom. Vďaka lacným letenkám z Budapešti sa do Jordánska môžete pozrieť už počas novembra. Letí sa do Ammanu, hlavného mesta. Tento tip je pre individuálnu turistiku. Všetky ponuky do Jordánska cez cestovnú kanceláriu nájdete tu >>

 

 

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!
Zájazdy na last minute cez cestovné kancelárie až so zľavou 70%, nájdete tu >>

 

TIP PRE VÁS: Ak nemáte skúsenosti s individuálnou turistikou, odporúčam prečítať si článok Ako na individuálnu turistiku – podrobný návod.

 

Občania Slovenskej republiky potrebujú pre vstup do krajiny víza. Viac info nájdete tu.

Pred kúpou leteniek si nezabudnite spraviť celkovú kalkuláciu výletu vrátane cesty z/na letisko, dopravy na mieste – prípadné požičanie auta odporúčam cez Rentalcars, ubytovania či jedla. 

 

Odlet aj prílet je z dobre dostupnej Budapešti, do ktorej sa pohodlne dostanete autobusmi spoločnosti StudentAgency.

 

 

Letenky Budapešť – Amman – Budapešť v termíne 17. – 24. november 2019 za 11 658 forintov, čo je cca 35€ si môžete zakúpiť priamo u dopravcu Ryanair.

 

Letenky do Jordánska
Letenky do Jordánska

 

V cene letenky je zahrnutá príručná batožina s rozmermi 40 x 25 x 20 cm. Do príručnej batožiny na viac dní vám pomôže náš návod – Ako sa zbaliť do príručnej batožiny aj na 7 mesačnú cestu okolo sveta.

 

Dostupné ubytovanie nájdete cez BookingĎalšou dobrou voľbou je vyskúsať život s domácimi. Skúste si rezervovať ubytovanie cez Airbnb často oproti hotelom aj ušetríte. Nezabudnite využiť  našu zľavu až 28€ na prvé ubytovanie. Vyskúšať môžete aj Couchsurfing, ktorý sme predstavili bližšie v >> tomto článku <<

 

Titulná foto/Cover photo by Dennis Jarvis

 

Navštívte Jordánsko za lacnocestovateľských 35€ s odletom z Budapešti! (spiatočné letenky vrátane poplatkov)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

a
Získajte cestovateľské tipy ako prvý!