Lacné letenky nás tentoraz zavedú na sever, a to konkrétne do najstaršieho fínskeho mesta Turku, ktoré bolo založené v 12.storočí. Toto kedysi hlavné mesto Fínska (až do 19.storočia) leží v Botnickom zálive a žije tu veľa Švédov, ktorí mesto nazývajú Åbo – podľa pôvodných švédskych osadníkov, ktorí tu spočiatku neboli vítaní. Prístavné mesto leží na rieke Aurajoki a pýši sa nie len bohatou históriou ale aj modernou architektúrou. Jednou z najvýznamnejších pamiatok mesta je hrad, ale zaujme aj švédske divadlo, pravoslávna cirkev, katedrála Tuomiokirkko, či 97 metrov vysoká renesančná veža ktorá dominuje celému mestu.

 

 

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!
Zájazdy na last minute cez cestovné kancelárie až so zľavou 70%, nájdete tu >>

 

TIP PRE VÁS: Ak nemáte s individuálnou turisitkou skúsenosti, odporúčam prečítať si článok Ako na individuálnu turistiku – podrobný návod.

 

Pred kúpou leteniek si nezabudnite spraviť celkovú kalkuláciu výletu vrátane cesty z/na letisko, dopravu na mieste – prípadné požičanie auta odporúčam cez Rentalcars, ubytovania či jedla.  Pozor, idete na sever a Fínsko nepatrí zrovna k najlacnejším destináciám, berte to teda do úvahy a dobre si sumu za výlet prepočítajte 🙂

Počasie vás čaká okolo 8°C, predpoveď nájdete tu.

 

 

Letenky Krakov – Turku – Krakov si môžete zakúpiť na dátum 8 – 11. novembra 2019 od 18€ pokiaľ máte členstvo Wizzair, pokiaľ nemáte, zaplatíte o 9€ viac. Letenky kúpite tu.

 

Letenky do Turku kúpite od 18€

 

Cene je len malá príručná batožina 40x20x25cm.

 

Hotel buď môžete brať klasicky cez Booking, alebo ušetriť a ubytovať sa cez Airbnb čo momentálne veľmi odporúčame. Nezabudnite využiť našu zľavu 28€ na prvé ubytovanie. Vyskúšať môžete aj Couchsurfing, ktorý sme predstavili bližšie v >> tomto článku <<

 

Photo by Tommi Selander on Unsplash

 

 

Navštívte historické fínske mesto Turku vďaka letenkám od 18€ s odletom z Krakova!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

a
Získajte cestovateľské tipy ako prvý!