Chystáte sa do zahraničia a premýšľate, ako si čo najvýhodnejšie zameniť peniaze? Možno ste už tiež počuli o karte Revolut, ktorá je skvelým riešením tejto situácie. Sám som tomu dlho odolával a používal som kartu od Equabanky. Prečo som ale nakoniec svoj názor zmenil a začal som používať práve Revolut?

 

 

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!
Zájazdy na last minute cez cestovné kancelárie až so zľavou 70%, nájdete tu >>

 

Podľa mňa ide totiž o jedno z najlepších riešení na cesty, ktoré vám pomôže zameniť peniaze v čo najlepšom stredovom kurze, výber z bankomatov nie je nijako spoplatnený a ak sa vojdete do limitov, je úplne zadarmo. Má tak zmysel aj ako záložné karta, ak by ste svoju hlavnú kartu či hotovosť stratili.

 

Hlavné výhody Revolut

  • Založenie je úplne zadarmo
  • Vedenie účtu je zadarmo
  • Výbery z bankomatov a platby sú zadarmo
  • Ak sa zaregistrujete cez tento odkaz, získate 10€ 
     

Založenie účtu je veľmi jednoduché a nezaberie viac, ako 10 minút. A ak sa zaregistrujete cez tento odkaz, dostanete ako odmenu 10€ zadarmo! (Jedná sa o refferal link a aj ja dostanem 300kč za odporúčania).

 

Čo to karta Revolut je, ako si ju zaobstarať a aký je rozdiel oproti “bežnej” karte?

Revolut je v podstate banka, ktorú spravujete pomocou svojej mobilnej aplikácie, ktorú ľahko stiahnete z Google Play, alebo App Store. Po zaregistrovaní vám domov poštou príde zadarmo platobná karta Mastercard, ktorú môžete používať ako klasickú kartu – k platbám v obchode, k výberom z bankomatov, či platbám na internete. Kartu si dobíjate podobne, ako predplatené karty u mobilných operátorov.

Svoje peniaze potom môžete meniť v stredovom kurze a v reálnom čase. Limitom pre režim zadarmo je výber z bankomatov do 200€ (potom platíte 2%) a 6000€ pri platbe kartou. Pre bežnú dovolenku sú to myslím limity viac ako dostačujúce. Ak potrebujete vyšší limit, sú k dispozícii tarify Premium (7,99 € / mesačne) a Metal (13,99€ / mesačne). Práve sme v Grécku na 5 týždňov (prechádzame Kyklady) a myslím si, že ani za tú dobu sa k limitom nepriblížime :).

 

Nikolka s kartou Revolut

 

Bezpečnosť 

Do aplikácie sa prihlasujete heslom, prípadne odtlačkom prsta. Veľkou výhodou je skutočnosť, že ak vám kartu niekto ukradne a uhádne váš PIN, nemôže vybrať viac, než je na ňu vložené. Zabezpečenie sa mi zdá vynikajúce a prípadnú blokáciu môžete previesť okamžite. U bánk to ide samozrejme tiež, ale často nie tak ľahko.

 

Za ďalšiu výhodu považujem aj to, že ihneď vidíte pohyby na účte a ak by došlo k zneužitiu karty (alebo by nezodpovedala čiastka), hneď to spoznáte. Opäť samozrejme, toto ide nastaviť aj pri klasických kartách, ale tu si tú jednoduchosť proste zamilujete.

 

Na čo si dať pozor?

Prevody počas víkendu sú bohužiaľ spoplatnené 2% a prevody sa oplatia predovšetkým u svetových mien, teda pri dolároch a eurách. U menej používaných mien môže byť ten kurz nevýhodnejší, ale vždy to odporúčam porovnať. V tom je aj ďalšia výhoda Revolut, pretože v reálnom čase vidíte, koľko za svoje eurá dostane napr. dolárov.

 

Podrobný návod, ako Revolut založiť
 

1 / Po kliknutí na tento odkaz zadáte svoje telefónne číslo, na ktoré vám príde SMS s odkazom na aplikáciu.

 

2 / Stiahnite si aplikáciu, vyplníte údaje o sebe a odfotíte podľa inštrukcií doklad totožnosti. Je to naozaj jednoduché a nezaberie to viac, ako 10 minút.

 

3 / Dobite si kartu minimálne ta 10€ pre získanie bonusu a nechajte si zaslať kartu na vašu adresu. U mňa doručenie trvalo zhruba týždeň.

 

4 / Od tejto chvíle môžete kartu používať. Akonáhle s ňou zaplatíte nákup za 10€ a viac, dostanete zadarmo ďalších 10€. Tie môžete ihneď vybrať a kartu ďalej nepoužívať, ale myslím, že by to bola škoda. Na cesty je to naozaj skvelý spoločník.

 

Ďalšie výhody:

1 / zabezpečenia na základe polohy (kartou môžete platiť len v oblasti, kde sa nachádza váš telefón)

2 / posielanie peňazí priateľom okamžite a zadarmo

3 / investície do akcií a kryptomien

4 / platby a výbery v zahraničí zadarmo

Najlepšia karta na cesty Revolut. Získajte ju zdarma a ako darček dostanete 10€!
Štítky:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

a
Získajte cestovateľské tipy ako prvý!