Hlavné mesto Ukrajiny ponúka úplne niečo iné, než drvivá väčšina miest. Kyjev láka turistov na unikátne, zlatom zdobené, pravolávne chrámy, temné osudy neďalekej elektrárne Černobyľ aj nízke ceny. Do ” Matky ruských miest”, ako je Kyjev prezývaný, môžete letieť v novembri z Bratislavy za 29,79€ a užiť si tak pár dní objavovaním ulíc u našich susedov. Sprievodcu Kyjevom si môžete prečítať tu > >

 

 

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!
Zájazdy na last minute cez cestovné kancelárie až so zľavou 70%, nájdete tu >>

 

TIP PRE VÁS: Ak nemáte s individuálnou turisitkou skúsenosti, odporúčam prečítať si článok Ako na individuálnu turistiku – podrobný návod.

 

Pred kúpou leteniek si nezabudnite spraviť celkovú kalkuláciu výletu vrátane cesty z/na letisko, dopravu na mieste – prípadné požičanie auta odporúčam cez Rentalcars, ubytovania či jedla. 

 

 

Letenky Bratislava – Kyjev – Bratislava v termíne 20. – 26. január 2020 za 29,79€ si môžete zakúpiť priamo u dopravcu Laudamotion.

 

Letenky do Kyjeva
Letenky do Kyjeva

 

V cene letenky je zahrnutá príručná batožina s rozmermi 40 x 25 x 20 cm. Do príručnej batožiny na viac dní vám pomôže náš návod – Ako sa zbaliť do príručnej batožiny aj na 7 mesačnú cestu okolo sveta.

 

 

Pri návšteve Kyjevu neobíďte Múzeum Černobyľu, Bulvár Khreschatyk, ktorý je najväčším lákadlom v centre mesta. Zaujať by Vás mohol aj jaskynný kláštor Pečerská lavra alebo ulica lemovaná predavačmi suvenírov Andriyivskyi Uzviz.

Škvŕkanie v bruchu môžete zahnať dobrým borščom, kyjevským kuraťom alebo mlyntzi. Chlebový nápoj Kvas, predávaný predavačmi so žltomodrými bandaskami, je niektorými ľuďmi milovaný, inými zase nenávidený, za ochutnanie a spravenie si vlastného názoru určite stojí. 🙂

 

Titulná foto/Cover photo by JP Bennett

Na výlet k susedom – do Kyjeva za 29,79€ s odletom z Bratislavy! (spiatočné letenky vrátane poplatkov)
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

a
Získajte cestovateľské tipy ako prvý!