Mallorca bola veľmi dlho na mojom “cestovateľskom zozname” ale až tento rok sa veci dali do pohybu. Viac ako mesiac pred odletom sme kúpili zájazd “last minute” na serveri dovolena.cz od nemeckej CK – Neckerman. Týmto Vám chcem jednoznačne odporučiť cestovanie s nemeckými/ rakúskymi CK, pretože ceny sú o dosť nižšie a mnohokrát za vyššiu kvalitu. Jedinou podmienkou je, že väčšinou musíte letieť buď z Viedne, alebo z nemeckých letísk, na oboje sa ale dá výhodne dostať sa Student Agency autobusom.

 

 

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!
Zájazdy na last minute cez cestovné kancelárie až so zľavou 70%, nájdete tu >>

 

Než sme odleteli, zisťovali sme si všetky potrebné informácie, a to hlavne počasie, ktoré sa na jednotlivých portáloch, čo sa mesiaca októbra týka, veľmi líši. Nakoniec nám počasie vyšlo až na jeden deň, čo si myslím, je na tento neskorý mesiac super. Ďalej je potrebné pripraviť sa , že od 1.7.2016 sa na Malorke platí pobytová taxa za osobu a deň (0,55-2Eura), podľa kategórie hotela.
 

Ale späť k Malorke: Už z lietadla Vám pohľad na členitosť Malorky príde ako z iného sveta. Akonáhle vystúpite z lietadla zacítite príjemný vlhký vzduch .. My sme mali dovolenku tráviť v Alcudia a tak sme z letiska v Palma de Mallorca cestovali ešte necelú hodinu hornatým stredozemím až na sever ostrova.
 

Pláž v Alcúdia

Na čo sme sa najviac tešili, bola samozrejme najbližšia pláž menom Playa Port de Alcúdia, ktorá má na dĺžku viac ako 5 km a pýši sa krásne jemným belostným pieskom s veľmi pozvoľným vstupom do mora, ktoré je mimochodom nádherne priezračné. Keďže sa jedná od zátoku, sú tu len malé vlny a tak sa tu dá krásne plávať.

 

img_1260-600x450

 

Prístav Port de Alcúdia

Keď sa vydáte smerom od pláže, narazíte na malebný prístav plný malých plachetníc a pár výletných lodí, ktorých majitelia Vás budú lákať k poznávaniu okolitých vôd. Pokiaľ sa vydáte ešte ďalej dorazíte až do prístavu, kde kotvia naozaj veľké zámorské lode. Z Malorky jazdia pravidelné lodné spoje do Barcelony a tiež na susedný menšie ostrov Menorca.Plavba trvá okolo hodiny a pol a cena sa pohybuje okolo 80 Eur.

 

img_1330-600x450

 

Staré mesto

Celé mestečko Alcúdia sa delí na dve časti: Je Port de Alcúdia a Staré mesto. Je cca 2 kilometre vzdialené a zaujímavé je hlavne svojimi vysokými hradbami z roku 1298. Vo vnútri hradieb je plno úzkych krivoľakých uličiek s obchodíkmi so suvenírmi a samozrejme plno reštaurácií a taverien s miestnou výrobou. Nahliadnouť môžete aj do ulíc obývaných miestnymi, väčšinou sú veľmi chaotické – hlavne z výšky (viď foto)

 

img_1436-600x450

 

Doprava po ostrove

Ak sa rozhodnete cestovať ďalej, iste oceníte pravidelnú autobusovú dopravu, alebo taxi. Potrebné je upozorniť Vás, že autobusy sú celkom často preplnené turistami a tak niektoré zastávky už iba prechádza. Ceny taxi sú väčšinou pevne dané, na nejaké zjednávanie zabudnite. Ak však chcete zažiť nevšedný zážitok, dopravte sa tam kam práve túžite, konským záprahom.
 
 
Tipy na výlety

Ak nevydržíte dlho na jednom mieste, tu máte možnosť využiť nepreberného množstva výletov. Buď sa môžete prejsť vyhliadkovým autobusom so sprievodcom po blízkom okolí, alebo s loďou vyplávať na šíre more a alebo tiež stráviť celý deň v miestnom Hydro Parku s vodnými atrakciami. Ak sa ubytujete v hoteli, určite Vám ponúkne nejednu okružnú cestu za poznámím Malorské kultúry a pamiatok od rôznych CK.

 

img_1335-600x450

 

 

Na Malorku v októbri za teplom
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

a
Získajte cestovateľské tipy ako prvý!