Historické mesto plné pamiatok, múzeí a starobylých uličiek očarí všetkých nadšencov európskej kultúry. Do rytmu módy v jej rodisku tancuje každá žena a slovo „calcio“, teda futbal, zvyšuje tlak mužskej populácii. Nakoniec sa všetci stretnú pri niektorej z talianskych kulinárskych vychytávok. Miláno, ktoré je dominantou bohatého severného Talianska, ponúka pre každého niečo. Spoznajte túto metropolu s letenkami za 19,98€ a s odletom z Viedne. Sprievodcu Milánom si môžete prečítať tu > >

 

 

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!
Zájazdy na last minute cez cestovné kancelárie až so zľavou 70%, nájdete tu >>

 

TIP PRE VÁS: Ak nemáte s individuálnou turistikou skúsenosti, odporúčam prečítať si článok Ako na individuálnu turistiku – podrobný návod.

 

Pred zakúpením leteniek si nezabudnite spraviť celkovú kalkuláciu, vrátane cesty z/na letisko, dopravu na mieste – prípadné požičanie auta odporúčam cez  Rentalcarsubytovania či jedla. Samotné mesto Vám priblíži cestopis – „Milano aneb přežij na zmrzlině a salátu.“

 

Odlet aj prílet je z dobre dostupnej Viedne, do ktorej sa pohodlne dostanete autobusmi spoločnosti SlovakLinesSprievodcu Viedňou si môžete prečítať tu > >

 

 

Letenky Viedeň – Miláno – Viedeň v termíne 15. – 19. september 2019 za 19,98€ si môžete zakúpiť priamo u dopravcu Laudamotion.

 

Letenky do Milána
Letenky do Milána

 

V cene letenky je zahrnutá príručná batožina s rozmermi 40 x 25 x 20 cm. Do príručnej batožiny na viac dní vám pomôže náš návod – Ako sa zbaliť do príručnej batožiny aj na 7 mesačnú cestu okolo sveta.

 

Odporúčam vyskúšať ubytovanie cez Airbnb s využitím našej zľavy až 28€ na prvé ubytovanie v minimálnej cene 54€. 

 

Pamiatky, ktoré nesmiete vynechať

 

Milánsky Dóm (Duomo)

Jedna z najväčších katedrál na svete bola budovaná viac ako 500 rokov, a sú na nej preto viditeľné gotické, renesančné i neorenesančné prvky. Katedrála obsahuje niekoľko menších výstav, ktorých vstupy začínajú na 2 a končia na 13 €.


Castello Sforzesco

Renesančný zámok vyzdobený samotným Leonardom Da Vincim je pokladnicou architektúry maliarstva. Vstupné do zámku činí 5 €, pričom deti do 18 rokov majú vstup zdarma.


Kostol San Lorenzo Maggiore

Tento kostol zo 4. storočia láka nielen milovníkov architektúry, nachádza sa v ňom tiež jedna z najvýznamnejších zbierok raných rímskych vykopávok.


Bazilika Sant’Ambroggio

Malebné námestie Sant’Ambroggio ukrýva jednu z najstarší milánskych budov, tamojšia bazilika bola postavená už v roku 379.


Kláštor Santa Maria delle Grazie

Santa Maria delle Grazie je renesančný kláštor, ktorý sa zrejme zo všetkého najviac zviditeľnil slávnym obrazom Posledná večera od Da Vinciho.

 

Viac informácie ako sa dostať z/na letisko, ako ušetriť na pobyte či ako sa pohybovať po meste nájdete v našom sprievodcovi Milánom.

 

Image by Dimitris Vetsikas from Pixabay

 

 

Mesto módy – Miláno za lacnocestovateľkých 19,98€ s odletom z Viedne! (spiatočné letenky vrátane poplatkov)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

a
Získajte cestovateľské tipy ako prvý!