Hlavné mesto Dánska – Kodaň je živá, farebná, pulzujúca a predsa kompaktná. Je stálicou medzi najekologickejšími a najzelenšími mestami Európy. V Kodani  si vás hneď na začiatok podmaní pestrofarebný prístav Nyhavn, ktorý je aj s Malou morskou vílou akýmsi poznávacím znakom mesta. Pokiaľ mierite do Dánska kvôli dizajnu, určite nevynechajte Design museum Danmark a zamierte aj do Christianie, slobodného mesta v strede Kodane, ktoré sa už od roku 1971 nesie na alternatívnej vlne hippies. Do krajiny pôsobenia slávneho rozpravkára Hansa Christiana Andersena, si môžete lacnocestovateľsky zaletieť za 32€ počas letných prázdnin s odletom z Budapešti.Sprievodcu po Kodani nájdete tu.

 

 

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!
Zájazdy na last minute cez cestovné kancelárie až so zľavou 70%, nájdete tu >>

 

TIP PRE VÁS: Ak nemáte s individuálnou turistikou skúsenosti, odporúčam prečítať si článok Ako na individuálnu turistiku – podrobný návod.

 

Pred zakúpením leteniek si nezabudnite spraviť celkovú kalkuláciu výletu, vrátane cesty z/na letisko, dopravy na mieste – prípadné požičanie auta odporúčam cez Rentalcars, ubytovania či jedla.

 

Pred výletom do Kodane neprehliadnite cestopis – Kodaň, očarujúca severská metropola, ktorú stráži Andersenova malá morská víla.

 

 

Letenky Budapešť – Kodaň – Budapešť v termíne 9. – 16. júla 2019 za 32€ si môžete zakúpiť priamo u dopravcu Ryanair.

Letenky do Kodane s odletom z Budapešti za 32€

 

V cene letenky je zahrnutá príručná batožina s rozmermi 40 x 25 x 20 cm. Do príručnej batožiny na viac dní vám pomôže náš návod – Ako sa zbaliť do príručnej batožiny aj na 7 mesačnú cestu okolo sveta.

 

Vzhľadom na to, že Dánsko nepatrí medzi najlacnejšie krajiny, odporúčam ubytovanie cez Airbnb s využitím našej zľavy až 28€ na prvé ubytovanie v minimálnej cene 54€. Vyskúšať môžete aj Couchsurfing, ktorý sme predstavili bližšie v >> tomto článku <<

 

Náš tip na ubytovanie:  Ak vám stačí bývať lacnocestovateľsky, alebo cestujete sami, odporúčame hostel. Pozor si pri výbere dávajte na to, že niekde je zahrnutý v cene uterák a posteľná bielizeň, inde musíte zaplatiť okolo 50DKK (cca10€). Z vlastnej skúsenosti odporúčam Steel House Copenhagen, hostel s hodnotením 8,3/10 v blízkosti železničnej stanice a parku Tivoli. Hostel je takmer úplne nový, postele veľmi pohodlné, personál príjemný a ponúka okrem iného aj fitko a bazén. 

 

Ako ušetriť?

Cestovné aj vstupné do pamiatok je v Kodani pomerne drahé, preto sa vám platí Copenhagen Card, s ktorou za výhodnejšiu cenu získate neobmedzenú dopravu po meste, vstupné do 74 pamiatok a zľavy do autopožičovní či reštaurácií. Kartu je možné zakúpiť a za 60 DKK nechať poslať až k vám domov, alebo ju vyzdvihnúť na letisku či v ďalších turistických centrách. V ponuke sú štyri varianty s rôznym časovým obmedzením:

 

Aj s Copenhagen Card je návšteva Kodane drahou záležitosťou, ak tak chcete na doprave a pamiatkach ušetriť ešte viac, využívajte pre dopravu po meste bicykle, ktoré sú na požičanie často zadarmo. Ak oželiete detailnú prehliadku najnavštevovanejších pamiatok, ušetríte aj na vstupnom. Mnohé inštitúcie ako Národné múzeum v Kodani sú otvorené zdarma.

 

Ak chcete navštíviť aj zábavný park Tivoli, základné vstupné je 15€ a máte ho v cene Copenhagen Card, avšak za atrakcie si musíte doplatiť. Cena je len za vstup do areálu.

 

V neposlednom rade môžete vyskúšať  Free city walking tour a vidieť všetky kľúčové miesta zdarma.

 

Photo by Nick Karvounis on Unsplash

Letný výlet do Kodane s odletom z Budapešti za 32€! (spiatočné letenky)
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

a
Získajte cestovateľské tipy ako prvý!