Berlín je mesto, kde si na svoje príde úplne každý. Nachádzajú sa tu budovy, ktoré pripomínajú najhoršie okamihy 20. storočia, ale aj moderné stavby a nespočetné množstvo akcií pre milovníkov športov a kultúry. Nemožno nespomenúť aj významné letiská, z ktorých sa dá lacno dostať do európskych prímorských letovísk aj za oceány. Vy sa môžete lacnocestovateľsky dostať do Berlína s odletom z Brna za 20€. Sprievodcu Berlínom si môžete prečítať tu > >

 

 

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!
Zájazdy na last minute cez cestovné kancelárie až so zľavou 70%, nájdete tu >>

 

TIP PRE VÁS: Ak nemáte s individuálnou turistikou skúsenosti, odporúčam prečítať si článok Ako na individuálnu turistiku – podrobný návod.

 

Pred kúpou leteniek si nezabudnite spraviť celkovú kalkuláciu vrátane cesty z/na letisko, dopravy na mieste – prípadné požičanie auta na výlety po okolí, odporúčam cez Rentalcarsubytovania či jedla. Zoznam eventov festivalov v Berlíne nájdete tu > >

 

Pre inšpiráciu si určite prečítajte články o miestach, ktoré treba navštíviť od našej čitateľky Veroniky: Do Berlína a späť počas troch dňoch Berlín 2.0 – ročný update.

 

 

Letenky Brno – Berlín – Brno v termíne 3. – 10. september 2019 za 518Kč, teda 20€  si môžete zakúpiť priamo u dopravcu Ryanair.

 

Letenky do Berlína
Letenky do Berlína

 

V cene letenky je zahrnutá príručná batožina s rozmermi 40 x 25 x 20 cm. Do príručnej batožiny na viac dní Vám pomôže náš návod – Ako sa zbaliť do príručnej batožiny aj na 7 mesačnú cestu okolo sveta.

 

Dostupné ubytovanie nájdete cez Bookingzaujímavejšou alternatívou ubytovania by pre vás mohlo byť Airbnb s využitím našej zľavy až 29€ na prvé ubytovanie v minimálnej cene 55€ Vyskúšať môžete aj Couchsurfing, ktorý sme predstavili bližšie v >> tomto článku <<

 

Pamiatky, ktoré nesmiete vynechať

Pod Lipami

Jedna z najznámejších a najstarších berlínskych ulíc zažila najväčší rozkvet v 19. storočí, kedy sa stala jedným z centier intelektuálov celej Európy. Nájdeme tu katedrálu sv. Hedvigy, Humboldtovu Univerzitu, budovu štátnej opery a smerom na západ končí alej slávna Brandenburská brána.

 

Reichstag (Spolkový snem)

Budova Reichstagu je jedným z turisticky najnavštevovanejších parlamentov na svete. Poslancov tu priamo pri debatách možno sledovať zo skleneného dómu architekta Normana Fostera. Vstupné je zadarmo, a tiež práve preto je tu vždy plno ľudí, ideálne je teda privstať si a vyhnúť sa davom.

 

Checkpoint Charlie

Checkpoint Charlie je asi najznámejší prechod z čias studenej vojny a v súčasnej dobe jedna z hlavných mestských atrakcií. Nájdeme tu aj múzeum mapujúce rozdelenia Berlína.

 

East Side Gallery

East Side Gallery je viac ako kilometer dlhý pozostatok Berlínskeho múru, z ktorého sa stala najväčšia open air galéria na svete. Prvé maľby dnes už značne renovovaného múru vytvorila v roku 1989 Christine MacLeanová.

 

Židovské múzeum

Berlínske židovské múzeum pojednáva o obetiach holokaustu. Budova múzea je špecifická svojím moderným výzorom, ktoré jej vdýchol pôvodom židovský architekt Daniel Libeskind. Klasické vstupné je 8 €.

 

Museumsinsel (Múzejný ostrov)

Múzejnej ostrov je komplex piatich múzeí, ktorý je od roku 1999 zapísaný na zozname UNESCO. Nájdeme tu nasledujúce múzeá:

 

Staré múzeum – zbierky antického umenia

Nové múzeum – egyptské umenie a artefakty

Stará národná galéria – zbierka prevažne impresionistických diel Paula Cézanna, Claude Moneta a Edgara Degasa

Pergamonmuseum – zbierky helenistickej, babylonskej a islamskej architektúry a umenia

Bode Múzeum – stredoveké umenie, prevažne gotika a renesancia

 

Titulná foto/Cover photo by Tomasz Baranowski

Letný výlet do Berlína za 20€ s odletom z Brna! (spiatočné letenky vrátane poplatkov)
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

a
Získajte cestovateľské tipy ako prvý!