Exotické pláže, pralesy, vždy usmiati domáci obyvatelia, nezvyčajný kolorit hlavného mesta Manila, kulinárske špeciality Filipíncov a ich festivali na španielsky spôsob, kohutie zápasy, splav riek v divokej džungli. Toto všetko môžete zažiť na Filipínach vďaka letenkám za 439€ s odletom z Viedne! Tento tip je pre individuálnu turistiku. Ak preferujete dovolenku cez cestovnú kanceláriu, všetky ponuky nájdete tu > >

 

 

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!
Zájazdy na last minute cez cestovné kancelárie až so zľavou 70%, nájdete tu >>

 

TIP PRE VÁS: Ak nemáte s individuálnou turistikou skúsenosti, odporúčam prečítať si článok Ako na individuálnu turistiku – podrobný návod.

 

Pred kúpou leteniek si nezabudnite spraviť celkovú kalkuláciu výletu vrátane cesty z/na letisko, ubytovania či stravy.  Vašu pozornosť by mohol upútať aj článok Dovolenka na Filipínach či Kam na svadobnú cestu? Na Filipíny!

 

Odlet aj prílet je z dobre dostupnej Viedne, do ktorej sa pohodlne dostanete autobusmi spoločnosti SlovakLines, Flixbus  alebo Regiojet. Sprievodcu Viedňou si môžete prečítať tu > >

 

 

Letenky Viedeň – Manila – Viedeň od novembra do mája 2020 za 439€ si môžete zakúpiť na stránke zakúpiť tu >>

Letenky na Filipíny za 439€

 

V cene letenky je príručná batožina a podpalubná batožina do 23kg. 

 

Základné informácie

Vstup a víza

Pre vstup do krajiny je potrebné mať platný cestovný pas minimálne 6 mesiacov po návrate z Filipín. Ak doba pobytu nepresiahne 21 dní, turista nepotrebuje žiadne vízum. 

 

Na toto treba dať pozor…

Zo zdravotných dôvodov sa odporúča vyvarovať sa tepelne nespracovaných jedál. Voda z kohutíkov na Filipínach nie je pitná, je nutné ju prevariť alebo si kupovať minerálne vody vo fľašiach.

 

Financie

Mena

Filipínske peso (P) = centavov.

Aktuálny kurz ku dňu 19.10.2017: 1€ = 60,86 PHP

Z cudzích mien sa odporúča priviezť USD.

 

Banky a zmenárne

Nie všetky banky a zmenárne vymenia iné meny. Výmenu je lepšie prevádzať i napriek prípadne menej výhodnému kurzu v bankách, oficiálnych zmenárňach a v hoteloch. Niektoré hotely neakceptujú osobné šeky, iba šeky cestovné. Platobné kreditné karty sú bežné. 

 

Zájazdy na Filipíny

Najväčšiu ponuku zájazdov za výhodné ceny nájdete na stránke invia.sk

 

Miestna kuchyňa

Filipínska kuchyňa je akýsi mic malajzijských, španielskych a čínskych vplyvov. Medzi prílohami dominuje ryža a národným nápojom je pivo (najpopulárnejšia značka je San Miguel). Určite by ste na Filipínach nemali vynechať ochutnávku miestneho rumu značky TanduayVoda nie je na Filipínach pitná, je nutné ju prevárať alebo kupovať minerálnu vodu vo fľašiach. 

 

Ubytovanie

Cena ubytovania záleží od konkrétneho miesta či luxusu, ktorý preferujete. Dostupné ubytovanie nájdete na stánke Booking. Ako alternatívnu možnosť môžete využiť Airbnb našou zľavou až 28€ na prvé ubytovanie v minimálnej cene 54€. 

 

Letenky na Filipíny (Manila) za 439€! (spiatočné, viac termínov a batožina v cene)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

a
Získajte cestovateľské tipy ako prvý!