V dnešnom ďalšom lacnocestovateľskom tipe sme pre vás pripravili lacné letenky do Atén. Letieť sem vďaka Wizzairu, Ryanairu a Laudamotion môžete od 20€ z Bratislavy, Viedne alebo z Budapešti, čokoľvek vám vyhovuje viac. Atmosféra Atén vás nesklame ani  začiatkom roka, lety ktoré sme pre vás našli sú koncom januára až v marci. Ak sa pýtate, či má zmysel výlet počas zimnej sezóny, vedzte že vás čakajú teploty (na rozdiel od Slovenska) okolo 12-17°C, ideálne na prehliadku pamiatok. Akropola, Parthenon, Diov chrán či Hadriánova knižnica sa budú prezerať lepšie bez obrovských davov turistov a Grécko skvelou kuchyňou poteší v lete i v zime. Čakajú na vás tržnice, typické grécky blšáky, kopa dobrého jedla, glilované mäsp, šaláty a určite nezabudnite zablúdiť do štvrtí Plaka a Anafiotika,  kde nájdete romantické kaviarne, reštaurácie, krásne uličky v ktorých už len pri prechádzke budete cítiť príjemnú grécku atmosféru.

 

 

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!
Zájazdy na last minute cez cestovné kancelárie až so zľavou 70%, nájdete tu >>

 

Ak nemáte s individuálnou turistikou skúsenosti, odporúčam článok Ako na individuálnu turistiku – podrobný návod >>

 

Samozrejme si pred kúpou leteniek nezabudnite spočítať všetky náklady ako cesta z/na letisko, ubytovanie, prípadné požičanie auta, strava, vreckové. Odporúčame aj cestovné poistenie. V Grécku vám vystačí občiansky preukaz, pas nie je potrebný.

 

 

Letenky Bratislava – Atény – Bratislava na dátum 04-11.2 2020 si za 25,98€ môžete zakúpiť priamo na stránkach Ryanair.com tu >>

Letenky z Bratislavy za 25.98€

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Letenky Viedeň – Atény  na hociktorý dátum od 21 až do 25.1 2020 si za 9,99€ s členstvom Wizz alebo za 14,99€ bez neho môžete zakúpiť priamo na stránkach Wizzair.com

Letenky do Atén od 9,99€

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Letenky Atény – Viedeň  na hociktorý dátum od 27 až do 30.1 2020 si za 9,99€ s členstvom Wizz alebo za 14,99€ bez neho môžete zakúpiť priamo na stránkach Wizzair.com

Letenky z Atén od 9,99€

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

…alebo môžete využiť Ryanair, ktorého ceny sú rovnaké, spiatočne teda vo všetkých prípadoch zaplatíte do 30€ a dátum si vyberiete presne ten, ktorý sadne vám. Ak sa chystáte v marci, prezrite si aj Laudamotion z Viedne, ceny sú tiež 30€ za spiatočný let, napr. na dátum 16-19-3.2020.

Letenky od Ryanairu sú tiež za 14,98€

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokiaľ ste z južného/východného Slovenska, možno to máte bližšie do Budapešti, odkiaľ vo vyššie spomínanom období zaplatíte cca rovnakú cenu. Odporúčam vám prejsť si dátumy na celý január a február tento tip je skôr o tom, aby ste vedeli o možnosti nájsť super lacné letenky do Atén.

Letenky Budapešť – Atény – Budapešť na dátum 25-28.1 2020 si za 21€ s členstvom WIZZ môžete zakúpiť priamo na stránkach Ryanair.com tu >>

7180HUF je v prepočte cca 21€ za spiatočné letenky s členstvom WIZZ z Budapešti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pozor na batožinu, v cene je pri všetkých troch spoločnostiach len 1ks malej príručnej batožiny, ale na 3-5dní to stačí.

 

Najlepšie porovnanie cien hotelov nájdete na BookinguAlternatívou ako lacné ubytovanie v Grécku je aj služba Airbnb, cez ktorú možno prenajať izby, apartmány či celé domy priamo od súkromníkov. Využiť navyše môžete zľavu 28€ na váš prvý pobyt, zľavu využite tu.

 

 

Photo by Miltiadis Fragkidis on Unsplash

Letenky do Atén s odletom z Bratislavy/Viedne či Budapešti od 20€! (spiatočné letenky)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

a
Získajte cestovateľské tipy ako prvý!