Názov LEGO je odvodený z dánskeho „leg godt“, čo môžeme voľne preložiť ako „dobre sa hraj“. Po obrovskom úspechu ich výrobkov otvorili v roku 1968 prvý tematický zábavný park – Legoland Billund. Radosť svojim deťom, a zároveň si pripomenúť aj vlastné detstvo si môžete  za 29,98€ s odletom z ľahko dostupnej Viedne. 

 

 

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!
Zájazdy na last minute cez cestovné kancelárie až so zľavou 70%, nájdete tu >>

 

TIP PRE VÁS: Ak nemáte s individuálnou turistikou skúsenosti, odporúčam prečítať si článok Ako na individuálnu turistiku – podrobný návod.

 

Pred kúpou leteniek si nezabudnite spraviť celkovú kalkuláciu výletu, teda cestu z/na letisko, stravu, ubytovanie a hlavne vstup. Návštevu Legolandu odporúčam ihneď po otvorení, vzhľadom na to, že vtedy je tam menej návštevníkov a Vám zostane viac času si v pokoji všetko pozrieť. 

 

Lístky je možné objednať priamo na stránke Legolanduvďaka čomu môžete ušetriť. Výška vstupného sa pohybuje v závislosti od veku, počtu predplatených dní, typu objednávky (online alebo na mieste). V prípade online objednávky je aj dôležité, koľko dní pred vstupom si lístky kúpite. Pri kúpe lístkov 7 dní pred vstupom, môžete ušetriť až 15% zo vstupného. Vo vnútri parku sa už nevyberá žiadne vstupné na jednotlivé atrakcie, všetko je zahnuté v cene vstupenky. 

 

Odlet aj prílet je z dobre dostupnej Viedne, do ktorej sa pohodlne dostanete autobusmi spoločnosti SlovakLinesSprievodcu Viedňou si môžete prečítať tu > >

 

 

Letenky Viedeň – Billund – Viedeň v termíne 21. – 24. júl 2019 za 29,98€ si môžete zakúpiť priamo u dopravcu Wizzair.

 

Letenky do Billundu
Letenky do Billundu

 

V cene letenky je zahrnutá príručná batožina s veľkosťou  40 x 30 x 20 cm.

 

Najväčší milovníci LEGO kociek sa môžu v parku aj ubytovať vo štvorhviezdičkovom hoteli LEGOLAND, ktorý sa nachádza uprostred parku. Ubytovanie je možné aj v komplexe Legoland Holiday Village nachádzajúci sa neďaleko zábavného parku. Vybrať si môžete ubytovanie v chatkách alebo stanoch, prípadne v karavanoch. Chatky majú spoločnú alebo vlastnú kúpeľňu.

 

Titulná foto / Cover photo by Fido

 

 

Užite si LEGOLAND za 29,98€ s odletom z Viedne! (spiatočné letenky vrátane poplatkov)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

a
Získajte cestovateľské tipy ako prvý!