História, farebné uličky, výhľady na okolitú krajinu, výborná kuchyňa či degustácia vín v rôznych regiónoch. Nielen to, ale aj mnoho ďalšieho ponúka obľúbená turistická destinácia – Taliansko. Váš výlet môže začať už v meste Bologna, do ktorej je možné lacnocestovateľsky si zaletieť za 19,98€ z Viedne. Sprievodcu Talianskom nájdete tu > >

 

 

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!
Zájazdy na last minute cez cestovné kancelárie až so zľavou 70%, nájdete tu >>

 

TIP PRE VÁS: Ak nemáte s individuálnou turistikou skúsenosti, odporúčam prečítať si článok Ako na individuálnu turistiku – podrobný návod.

 

Pred kúpou leteniek si nezabudnite spraviť celkovú kalkuláciu výletu, teda cestu z/na letisko, dopravu na mieste – prípadne požičanie auta odporúčam cez Rentalcarsubytovanie či jedlo. 

 

Odlet aj prílet je z ľahko dostupnej Viedne, do ktorej sa pohodlne dostanete autobusmi spoločnosti  StudentAgency alebo Eurolines. Sprievodcu po Viedni nájdete tu > >

 

Láka Vás vidieť Veronu, Modenu, Luccu či toskánske významné miesta, napríklad Florenciu, Pisu či Sienu? Neprehliadnite lacnejšiu variantu dopravy autobusmi spoločnosti Flixbus.

 

Letenky Viedeň – Bologna – Viedeň v termíne 7. – 14. november 2018 za 19,98€ si môžete zakúpiť priamo u dopravu Ryanairhoci sa letí rakúskou aerolíniou Laudamotion.

 

Letenky do Bologne
Letenky do Bologne

 

Zvýšenú pozornosť venujte novým pravidlám pre batožinu. Väčšiu príručnú batožinu (55 x 40 x 20 cm) majú len cestujúci, ktorí si zakúpili prioritný nástup. V tomto prípade cena za spiatočnú letenku do Bologne je 88,76€. Na palubu si teda môžete vziať len jednu tašku s rozmermi 40 x 25 x 20 cm

Návod, ako sa zbaliť do príručnej batožiny aj na 7 mesačnú cestu okolo sveta si môžete prečítať tu > >

 

Bologna
Bologna

 

Bologna

Bologna je hlavné mesto regiónu Emilia – Romagna v severnom Taliansku. Je nazývaná aj červená – pre charakteristické budovy z neomietnutých tehál, vzdelaná – pre najstaršiu univerzitu a tučná – pre svoju tradičnú kuchyňu. Toto mesto je známe aj svojimi početnými vežami. Najznámejšie sú z nich dve, ktoré sú šikmo k sebe naklonené a sú zároveň aj symbolom mesta. Na vrchol väčšej sa dá vyjsť po 498 schodoch, odkiaľ sa navštevníkom naskytne nádherný panoramatický výhľad na mesto.

Cestoviny: le tagliatelle con ragù di carne 

Víno: Lambrusco (červené), Sangiovese (červené), Albana (biele)

 

 

Jesenný výlet do Talianska s letenkami za 19,98€ a s odletom z Viedne! (spiatočné letenky vrátane poplatkov)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

a
Získajte cestovateľské tipy ako prvý!