Maroko je naozaj rozmanitou zemou. V kráľovských mestách na vás dýchne historická atmosféra, pri pobreží zase moderné letoviská. Táto africká zem vás okúzli nielen svojou históriou, ale aj exotickou prírodou a kultúrou. Do „červenej perly“ – do Marakéšu môžete vycestovať aj vy v decembrovom termíne za 69,28€ z ľahkodostupnej Viedne, ktorá taktiež stojí za návštevu. Tento tip je pre individuálnu turistiku. Ak uprednostňujete zájazdy cez cestovnú kanceláriu, všetky ponuky do Maroka nájdete tu > >

 

 

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!
Zájazdy na last minute cez cestovné kancelárie až so zľavou 70%, nájdete tu >>

 

TIP PRE VÁS: Ak nemáte s individuálnou turistikou skúsenosti, odporúčam prečítať si článok Ako na individuálnu turistiku – podrobný návod.

 

Pred kúpou leteniek si nezabudnite spraviť celkovú kalkuláciu výletu vrátane nákladov za cestu z/na letisko, dopravu na mieste, ubytovanie či jedlo. Zaujať by vás mohli aj cestopisy od našich čitateľov. Nášho sprievodcu Marakéšom si môžete prečítať tu > >

 

Odlet aj prílet je z dobre dostupnej Viedne, do ktorej sa pohodlne dostanete autobusmi spoločnosti SlovakLines, Flixbus  alebo Regiojet. Sprievodcu Viedňou si môžete prečítať tu > >

 

 

Letenky Viedeň – Marakéš – Viedeň v termíne 15. – 22. december 2019 za 69,28€ si môžete zakúpiť priamo u dopravcu Ryanair.

 

Letenky do Maroka
Letenky do Maroka

 

V cene letenky je zahrnutá príručná batožina s rozmermi 40 x 30 x 20 cm. Do príručnej batožiny na viac dní vám pomôže náš návod – Ako sa zbaliť do príručnej batožiny aj na 7 mesačnú cestu okolo sveta.

 

Pamiatky v Marakéši

Medina

Centrum Marakéšu označované ako Medina je historická oblasť založená na začiatku 11. storočia Almorávidy. Historické centrum, v ktorom sa nachádzajú univerzity, mešity, záhrady aj rušné námestie Djemaa el-Fna je obklopené mohutným opevnením.

 

Námestie Djemaa el-Fna

Djemaa el-Fna  je živé námestie v srdci Marakéšu. Vyskytuje sa tam turistami obľúbené trhovisko, kde je možné ochutnať tradičné marocké delikatesy, zakúpiť si korenie, koberce, hadiu kožu či šperky a v neposlednom rade zhliadnuť vystúpenie zaklínačov hadov a ďalších pouličných umelcov. 

 

By: Michael Camilleri
By: Michael Camilleri

Koutoubia

Koutoubia je najslávnejšou marakéšskou mešitou. Stavba z roku 1162 je zdobená 70 metrov vysokým minaretom, ktorý je tak vysoký, že z nej bolo vidieť do vládcovho háremu a tamojší muezzini preto museli byť podľa legiend oslepení.

 

Medersa Ben Youssef

Medersa Ben Yousse je najväčšou teologickou univerzitou v Maroku. Inštitúcia otvorená už v roku 1565 Saadskou dynastinou bola v dobách svojej najväčšej slávy domovom až pre tisíc študentov, ktorých obytné aj študíjne priestory sú dnes možné navštíviť. 

By: Rui Ornelas
By: Rui Ornelas

 

Saadské hrobky

Do histórie Marakéšu sa nezmazateľne zapísala Saadská dynastia vládnuca v rokoch 1524 až 1668. Vládca Al-Mansour a jeho následovníci sa zaslúžili o vybudovanie významných budou, a preto sa dnes maročania môžu pýšiť mešitou Moulay El yazid a monumentálnym mauzelom so 66 hrobkami členov Saadskej rodiny. 

 

Palác Bahia

Bahia je pompézny palác patriaci vezírovi Bou Ahmedovi, ktorý sa stal obľúbencom sultána Moulay al hassana I. vládnuceho počas 19. storočia. Pestre zdrobené interiéry s mozaikami a maľbami ukazujú relikty zo života marockej smotánky 19. storočia. 

 

Múzeum Dar Si Said

Dar Si Said je umelecké múzeum sídliace v paláci vybudovanom vezírom Si Saidom. Nájdete tu ukážky tradičných berberských šperkov, keramiy, farebných sklíčok a ďalších artefaktov. 

 

Marakéšske múzeum

Marakéšske múzeum je mestské múzeum sídliace v pompéznom paláci Dar Me´nebhi, ktorý kedysi patril marockej vláde. K pozretiu sú tu predovšetkým náboženské artefakty ako napríklad prastaré zvitky koránu, tamojšiu keramiku, mince a samozrejme textílie. 

 

Záhrady Menara

Menara je oázou pokoja ležiaca hneď vedľa ruchu Marakéša. Záhrady sa rozkládajú okolo centrálneho bazénu, ktorý je obklopený palmovými alejami a tradičnými severoafrickými altánkami. 

 

Ako sa dostať na/z letiska, ako ušetriť na pobyte, program na jeden deň a iné užitočné informácia nájdete v našom sprievodcovi Marakéšom.

 

Titulná foto/ Cover photo by Juan Antonio Segal

 

 

Horúce Maroko za 69,28€ s odletom z Viedne! (spiatočné letenky vrátane poplatkov)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

a
Získajte cestovateľské tipy ako prvý!