Ak by ste sa radi pozreli na sever vydajte sa do Litvy! Vďaka skvelej akcii sú momentálne spiatočné letenky za 10€! Určite nebudú mať dlhé trvanie a preto odporúčame poponáhľať sa s prípadným  nákupom. Pri návšteve hlavného mesta Vilnius vás zaujme hlavne historické centrum ktoré je súčasťou UNESCO a mňa osobne očaril najviac Užupis. Je to vlastne taká malá republika, ktorú kedysi založilo 12 umelocov a dodnes láka atypickými dielami zdobiacimi ulice a svojou nevšednou ústavou. Celá Litva rozhodne stojí za návštevu, nevynechajte ani hrad Trakai kam sa jednoducho dostanete autobusom. Tip je na individuálnu turistiku.

 

 

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!
Zájazdy na last minute cez cestovné kancelárie až so zľavou 70%, nájdete tu >>

 

TIP PRE VÁS: Ak nemáte s individuálnou turistikou skúsenosti, odporúčam prečítať si článok Ako na individuálnu turistiku – podrobný návod.

 

Litva nie je drahá krajina, ale pred zakúpením leteniek si nezabudnite klasicky spraviť celkovú kalkuláciu, vrátane cesty z/na letisko, dopravu na mieste – prípadné požičanie auta odporúčam cez  Rentalcarsubytovania či jedla. 

Odlet aj prílet je z dobre dostupnej Viedne, do ktorej sa pohodlne dostanete autobusmi spoločnosti SlovakLinesSprievodcu Viedňou si môžete prečítať tu > >

 

 

Letenky Viedeň – Vilnius – Viedeň za 10€ na dátum 20-27.11 2019 si kúpite tu.

 

Letenky do Litvy za 10€

 

V cene letenky je zahrnutá príručná batožina s rozmermi 40 x 25 x 20 cm. Do príručnej batožiny na viac dní Vám pomôže náš návod – Ako sa zbaliť do príručnej batožiny aj na 7 mesačnú cestu okolo sveta.

 

Ubytovanie vo zvolenom dátume nájdete cez BookingZaujímavejšou a lacnejšou alternatívou ubytovania môže byť čoraz populárnejšie Airbnb s využitím našej zľavy až 28€ na prvé ubytovanie. Vyskúšať môžete aj Couchsurfing, ktorý sme predstavili bližšie v >> tomto článku <<

 

Hrad Trakai

 

HIT! Vilnius s odletom z Viedne za 10€! (spiatočné letenky)
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

a
Získajte cestovateľské tipy ako prvý!