Letenky na Malorku, obľúbenú destináciu preslávenú dlhými piesočnatými plážami lemovanými citrusovými a borovicovými hájmi tentokrát kúpite na septembrový dátum za 41€ s odletom z Viedne. Tento tip je pre individuálnu turistiku. Ak uprednostňujete dovolenku cez cestovnú kanceláriu, všetky ponuky nájdete tu >> Malorka je pre individuálnu turistiku jednoduchá, preto sa odporúča aj pre začínajúcich cestovateľov. Nášho sprievodcu Malorkou si môžete prečítať tu. Zaujať by vás mohli aj cestopisy našich čitateľov, v ktorých sa dočítate aj o cestovaní na Malorke na vlastnú päsť či o tipoch na výlety. 

 

 

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!
Zájazdy na last minute cez cestovné kancelárie až so zľavou 70%, nájdete tu >>

 

TIP PRE VÁS: Ak nemáte s individuálnou turistikou skúsenosti, odporúčame prečítať si článok Ako na individuálnu turistiku – podrobný návod.

 

Pred kúpou leteniek si nezabudnite spraviť celkovú kalkuláciu výletu vrátane cesty z/na letisko, dopravy na mieste – prípadné požičanie auta odporúčam cez Rentalcars, ubytovania či jedla. 

 

Odlet aj prílet je z dobre dostupnej Viedne, do ktorej sa pohodlne dostanete autobusmi spoločnosti SlovakLinesSprievodcu Viedňou si môžete prečítať tu > >

 

 

Letenky Viedeň – Palma de Mallorca – Viedeň  v termíne 9. – 19. septembra 2019 za 41,09€ si môžete zakúpiť tu >>

Letenky na Malorku

 

V cene letenky je zahrnutá príručná batožina s rozmermi 40 x 25 x 20 cm. Do príručnej batožiny na viac dní vám pomôže náš návod – Ako sa zbaliť do príručnej batožiny aj na 7 mesačnú cestu okolo sveta.

 

Hotel buď môžete brať klasicky cez Booking, alebo ušetriť a ubytovať sa cez Airbnb čo momentálne veľmi odporúčame. Nezabudnite využiť našu zľavu 28€ na prvé ubytovanie. Vyskúšať môžete aj Couchsurfing, ktorý sme predstavili bližšie v >> tomto článku <<

Tipy na zaujímavé miesta na Malorke

 

Valldemosa
Valldemosa je malebné mestečko na severozápade ostrova, ktoré je typické úzkymi dláždenými uličkami a pre Malorku typickými kamennými stavbami. Najväčšou atrakciou mesta je kartuziánsky kláštor Sa Cartuja zo 14. storočia, kde sa v rokoch 1838 -1839 zdržiaval Frederic Chopin. Potom čo miestni zistili, že Chopin trpel tuberkulózou síce musel chtiac nechtiac ostrov opustiť, dnes sa k nemu však miestni hlásia a môžete tak navštíviť Museu Frederic Chopin alebo si vypočuť niektorú z jeho skladieb na miestnych koncertoch.
 

Costa Brava
Západné pobrežie je lemované až 400 metrov vysokými útesmi, na kúpanie teda táto oblasť rozhodne nie je vhodná, na druhú stranu možno odtiaľto pozorovať nádherné panorámy vĺn narážajúcich do skál.

 
Jaskyne Hams a Drach
Neďaleko mestečka Porto Cristo na východnom pobreží sa nachádzajú kvapľové jaskyne Hams a Drach. Okrem kvapľov môžete navštíviť aj podzemné jazero zvané Benátske more, na ktorom sa môžete prejsť loďkou či vzhliadnuť laser show.
 

Palma de Mallorca
V hlavnom meste Palma de Mallorca nájdete najväčšie a najvýznamnejšie pamiatky ostrova ako katedrálu La Seo či Castello Bellver, okrem iného je Palma de Mallorca centrum zábavy i nakupovania, ak si chcete užiť tamojší nočný život, Palma je určite skvelá voľba.
 

Pollenca
Pollenca je malebné mestečko obklopené horami, ktoré dodávajú mestu dramatickú atmosféru. Čo sa architektonických pamiatok týka, najznámejší je pravdepodobne kláštor Sant Domenc, kde každé leto prebieha medzinárodný hudobný festival.
 

Cala Ratjada
Cala Ratjada je prístavné mestečko, v ktorom môžete obdivovať pôvodné rybárske domčeky, alebo si zaplatiť plavbu pozdĺž ostrova na jachte.

 

Image by André Rau from Pixabay 

Dovolenka na Malorke s odletom z Viedne a letenkami za 41€! (spiatočné letenky)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

a
Získajte cestovateľské tipy ako prvý!