Barcelona je považovaná za jedno z najštýlovejších miest sveta. História originálne kontrastuje so súčasnosťou a architektúra géniov minulosti dôstojne pohŕda tisíckami turistov. Návštevníkov láka blízkosť k francúzskym hraniciam či spojenie netradičnej kultúry a krásnej pláže na jednom mieste. Gaudího svetoznáme diela sú však výnimočné – očaria vás bez ohľadu na to, či ste milovníkom umenia alebo vás do Barcelony prilákala vidina úžasnej párty. Toto očarenie môžete zažiť za 29,98€ s odletom z Viedne. Nášho sprievodcu Barcelonou si môžete prečítať tu > >

 

 

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!
Zájazdy na last minute cez cestovné kancelárie až so zľavou 70%, nájdete tu >>

 

TIP PRE VÁS: Ak nemáte s individuálnou turistikou skúsenosti, odporúčam prečítať si článok Ako na individuálnu turistiku – podrobný návod.

 

Pred zakúpením leteniek si nezabudnite spraviť celkovú kalkuláciu, vrátane cesty z/na letisko, dopravu na mieste – prípadné požičanie auta odporúčam cez  Rentalcarsubytovania či jedla. Zaujať by Vás mohol aj cestopis od našej čitateľky – Ochutnávka Costa Brava – Girona a okolie.

 

Odlet aj prílet je z dobre dostupnej Viedne, do ktorej sa pohodlne dostanete autobusmi spoločnosti SlovakLinesSprievodcu Viedňou si môžete prečítať tu > >

 

 

Letenky Viedeň – Barcelona – Viedeň v termíne 13. – 19. november 2019 za 29,98€ si môžete zakúpiť priamo u dopravcu Laudamotion.

 

Letenky do Barcelony
Letenky do Barcelony

 

 

V cene letenky je zahrnutá príručná batožina s rozmermi 40 x 25 x 20 cm. Do príručnej batožiny na viac dní Vám pomôže náš návod – Ako sa zbaliť do príručnej batožiny aj na 7 mesačnú cestu okolo sveta.

 

Ubytovanie vo zvolenom dátume nájdete cez Booking.

Zaujímavejšou a lacnejšou alternatívou ubytovania môže byť čoraz populárnejšie Airbnb s využitím našej zľavy až 28€ na prvé ubytovanie. 

Vyskúšať môžete aj Couchsurfing, ktorý sme predstavili bližšie v >> tomto článku <<

 

Miestna kuchyňa

Určite sa oplatí ochutnať katalánsku kuchyňu v jednej z miestnych reštaurácii. Ak však chcete ušetriť, namiesto večere stavte na sýty obed. Reštaurácie ponúkajú výhodné menu v čase obeda – za trojchodové menu s vínou tak zaplatíte cca 12 – 15€. 

  • paella – pikantná zmes z rôznych druhov mäsa, zeleniny
  • gazpacho – studená zeleninová polievka
  • tortilla – pečená placka zo zemiakov, vajec a cibule
  • tapas (ideálne k vínu) – jednohubky s množstvom variánt – s olivami, s klobáskou, zeleninou alebo syrom
  • pan con tomate – opečené koliesko bagety, ktoré je potrebé cesnakom a rozdvojenou paradajkou, zaliate olivovým olejom. Dochucuje sa soľou a čerstvo namletým korením

 

Viac informácii ohľadom cesty na/z letiska, ako sa pohybovať po meste či ako ušetriť na pobyte nájdete v našom sprievodcovi Barcelonou.

Barcelona za skvelých 29,98€ s odletom z Viedne! (spiatočné letenky vrátane poplatkov)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

a
Získajte cestovateľské tipy ako prvý!