Airbnb je určitá alternatíva k hotelom či penziónom. Na jednej strane máte majiteľa bytu, ktorý potrebuje peniaze, na strane druhej máte (lacno) cestovateľov, ktorý sa chcú lacno ubytovať. Cez túto stránku sa teda dohovorí, kedy a ako sa odovzdajú kľúče a všetko je vybavené. Prenajať ide 1 miestnosť v byte, celý byt, ale dokonca aj rodinný dom, zrub, lod, alebo domček na pláži.

 

 

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!
Zájazdy na last minute cez cestovné kancelárie až so zľavou 70%, nájdete tu >>

 

Nevýhodou je, že nedostanete plný servis ako v hoteli a bývate u niekoho doma, čo nemusí byť pre každého dobrý pocit. Rovnako je potrebné si overiť hostiteľa, jeho referencie a počítať s tým, že ide o človeka ako vy – s pracovnou dobou, povinnosťami, čo nezareaguje ihneď, môže byť nespoľahlivý, bordelár atď. Buďte obozretní a nedajte len na nízku cenu. Počítajte tiež s tým, že hostiteľ si overuje Vás a tak je rozumné zadať čo najviac údajov.

 

Airbnb-slevový-kupon

 

Výhody ale prevažujú a priznám sa, že pre mňa je obľúbenou alternatívou k hotelom. V tomto článku vám popíšem hlavné výhody a aj postup, ako môžete ušetriť 22€ na svojom pobyte.

 

1 / spoznáte ako ľudí v danej lokalite skutočne žijú

S tým, že ako spoznáte ľudí osobnejšie, vidíte ako žijú, necháte si poradiť čo a ako, tým lepšie spoznáte kultúru onej krajiny.

 

2 / ušetríte

Neplatí to vždy a preto je dobré ponuky porovnať, ale zvlášť so zľavovým kódom často výrazne ušetríte.

 

3 / máte k dispozícii kuchyňu, práčku atď.

To opäť vedie k úsporám. Jesť “vonku” býva zvyčajne drahé a na sušienkach nejde fungovať večne. Oproti tomu sa dá pri nákupe vo veľkých supermarketoch uvariť skoro za tú istú cenu, ako doma – iba to chce vyberať ingrediencie, čo je v danej krajine lacné a čo drahé. A okrem toho, teplé jedlo po náročnom cestovateľskom dni, je vyložene slasťou pre celé telo :). Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v domčeku na pláži s vlastnou kuchyňou a zoženiete lacné letenky, vyjde vás dovolenka na pár eur.

 

4/600 tisíc možností ubytovania vo viac ako 34 tisícoch miest a 190 krajinách

Okrem toho Airbnb ponúka možnosti, ktoré inde nenájdete. V Škótsku sme tak mohli spať v naozajstnom zrube uprostred divočiny, v Bruggy sme sa  zas dostali k  lodi na rieke s voľným zapožičaním bicyklov. Pre každého to nie je, ale pre mnohých sú podobné zážitky veľmi príjemným spestrením.

 

A teraz k tomu získať zľavu cca 22€. Stačí sa zaregistrovať cez tento odkaz tu >>. Jedinou podmienkou je, že minimálna výška objednávky bude vyššia ako 68€, čo pri viacerých dňoch nie je problém. V centre Paríža si tak zoženiete izbu za 35€ na noc, strávite tam dva dni a zaplatíte o 22€ menej. V prípade pobytu na jednu noc sa potom oplatí vziať si drahšie ubytovanie a mať ho vďaka zľave za rovnakú cenu, ako ubytovanie lacné.

 

Úplne ideálne je to napr. pre skupinu, ktorá si na leto prenajme dom na pláži :). Najľahšia je rezervácia pomocou Google, alebo Facebooku. Ak je Vám následne čokoľvek nejasné, pokojne sa v diskusii spýtajte, rád Vám pomôžem (prípadne máte na stránkach nápovedu v češtine).

 

Ako získať zľavu 22€ na Airbnb a čo to vlastne Airbnb je
Štítky:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

a
Získajte cestovateľské tipy ako prvý!