Služba Airbnb vznikla ako alternatíva hotelov. Majiteľom nehnuteľnosti dáva možnosť si zarobiť prenájmom nevyužitej miestnosti, bytu, domu, či lode a ľuďom zase minúť za ubytovanie podstatne menej. Sám túto službu využívam často a aj teraz príspevok vzniká z ubytovania Airbnb v Manile :). Niekde je toto ubytovanie výhodné menej, niekde viac a niekde je to jedna z mála ciest, ako sa dá lacnocestovať. Trebárs v Japonsku bolo Airbnb doslova záchrancom :).

 

 

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!
Zájazdy na last minute cez cestovné kancelárie až so zľavou 70%, nájdete tu >>

 

Forma ubytovania sa tiež mení, zatiaľ čo predtým išlo skutočne o službu „od ľudí pre ľudí“, teraz sa do tejto siete často zapájajú aj hotely, niekto kupuje nehnuteľnosti vyložene za účelom ich krátkodobého prenájmu atď.
 

Môžete si tak prenajať samostatný apartmán, hotelovú izbu, alebo využiť túto príležitosť k lepšiemu objavovaniu miestnej kultúry. Napríklad v Japonsku sme bývali u miestnej rodiny a bol to naozaj zážitok. Za veľkú výhodu považujem aj to, že vám často niekto ponúkne niečo len tak, napríklad vám ukáže mesto, vyzdvihne na letisku keď to pre neho nie je problém atď. Časť ľudí to robí aj z toho dôvodu, že skôr sami cestovali a baví ich stretávať nových ľudí. Peniaze samozrejme neurazia, ale nie je to len o tom.
 

Do Airbnb sa môžete aj zaregistrovať a sami nehnuteľnosť / miestnosť ponúkať. Je to bezpečné, Airbnb je poistené a ľudia majú recenzie, ktoré vidíte. Spoznáte zaujímavých ľudí a zarobíte si zaujímavé peniaze.
 

Bonus za registráciu sa počas roka mení, teraz dosiahol na hranicu, kde už dlho nebol a to na sumu 725Kč teda cca 27€. Stačí sa len zaregistrovať a kredit bude uplatnený automaticky pri prvej rezervácie drahšrj ako cca 70€ (aj to sa mení). Objednáte si teda apartmán za potrebnú cenu a reálne zaň zaplatíte o 27€ menejč. Kredit má rok platnosť, teda teraz sa môžete zaregistrovať a v lete na ubytovanie využiť.

 

 

Stačí sa zaregistrovať cez tento odkaz >>

 

Pre férovosť dodávam, že aj ja, ak zľavu uplatníte, získam odmenu (teraz je 12€, ale tiež sa to v priebehu roka mení). Avšak aj bez spomínaného bonusu by som Airbnb odporučil.

 
A okrem úspory či zážitkov, môžete preskúmať aj také miesta :). Pri pekných / výnimočných miestach neváhajte a zarezervujte ich už teraz, bývajú vypredané i niekoľko mesiacov vopred.

 

08a2d47b_original 419f90dd_original 89872a3f_original

Získaj 27€ na ubytovanie!
Štítky:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!