Ostrov slnka Cyprus sa preslávil antickými legendami, napríklad o bohyni lásky Afrodite, ktorá sa zrodila z morskej peny pri skalách na južnom pobreží. Nájdete tu miesta s bohatou históriou, prírodné i archeologické krásy pohoria Troodos, množstvo kláštorov, kostolov či chrámov, ktoré sú roztrúsené po celom ostrove. Cyprus, ktorý sa môže pochváliť až 330-mi slnečnými dňami v roku, môžete navštíviť vďaka lacným letenkám s odletom z Bratislavy. Tento tip je pre individuálnu turistiku. Všetky ponuky zájazdov na Cyprus cez cestovnú kanceláriu nájdete tu > >  Sprievodcu Cyprom, plného užitočných informácii, si môžete prečítať tu >>

 

 

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!
Zájazdy na last minute cez cestovné kancelárie až so zľavou 70%, nájdete tu >>

 

TIP PRE VÁS: Ak nemáte s individuálnou turisitkou skúsenosti, odporúčam prečítať si článok Ako na individuálnu turistiku – podrobný návod.

 

Pred kúpou leteniek si nezabudnite spraviť celkovú kalkuláciu výletu vrátane cesty z/na letisko, dopravy na mieste – prípadné požičanie auta odporúčam cez Rentalcarsubytovania či stravy. 

 

Neváhajte navštíviť aj tureckú stranu Cypru, kde nájdete za výhodnejšiu cenu nielen ubytovanie, ale aj stravu či suveníry. Okrem cien vám popletú hlavu aj nádherné pláže, ako napríklad korytnačia pláž – Golden beach, blízko ktorej sa nachádza najsevernejší bod ostrova. Nezabudnite na pas (vzhľadom na prechádzanie hraníc) a taktiež na fakt, že na Cypre sa jazdí vľavo. 

 

 

Letenky Bratislava – Paphos – Bratislava v termíne 20 – 27.3 2019 za 26€ si môžete zakúpiť tu >>

 

Letenky na Cyprus

 

V cene letenky je zahrnutá príručná batožina s rozmermi 40 x 25 x 20 cm. Do príručnej batožiny na viac dní vám pomôže náš návod – Ako sa zbaliť do príručnej batožiny aj na 7 mesačnú cestu okolo sveta.

 

Dostupné ubytovanie na zvolený dátum nájdete cez BookingNa ukážku sme pre vás vybrali toto ubytovanie, hlavne pre dobrú cenu a hodnotenie 7,4/10. Za 2osoby/pobyt zaplatíte 160€. Vyberajte ale podľa svojich preferencií. 

 

Ďalšou dobrou voľbou je vyskúsať život s domácimi. Skúste si rezervovať ubytovanie cez Airbnb často oproti hotelom aj ušetríte. Nezabudnite využiť  našu zľavu až 29€ na prvé ubytovanie. Vyskúšať môžete aj Couchsurfing, ktorý sme predstavili bližšie v >> tomto článku <<

 

Výlet na jarný Cyprus s odletom z Bratislavy za 26€! (spiatočné letenky, s ubytovanim za 106€)
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!