Boloňa síce stojí v tieni známejších talianskych miest ako Rím či Florencia, ponúka však kus histórie. Okúzlia vás farebné uličky ako vystrihnuté z plagátov a skvelé miesta v okolí ktoré sa oplatí navštíviť. Vďaka lacným lístkom Flixbusu si budete môcť urobiť aj výlet do Florencie, ktorá sa nachádza len hodinku a pol cesty autobusom od Bologne (35 minút autom, ak by ste preferovali jeho prenájom). Autobusy medzi týmito mestami jazdia viac ako 5x denne za ceny od 7,9€. Jedná sa o tip na individuálnu turistiku.

 

 

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!
Zájazdy na last minute cez cestovné kancelárie až so zľavou 70%, nájdete tu >>

 

TIP PRE VÁS: Ak nemáte s individuálnou turistikou skúsenosti, odporúčam článok Ako na individuálnu turistiku – podrobný návod >>

 

Pred zakúpením leteniek či ubytovania si nezabudnite prepočítať všetky náklady – cesta od / k letisku, doprava na mieste, hotel a prípadné vstupy, taktiež nezabudnite na lístky do Florencie. Cestu si zarezervujte priamo na stránke Flixbusu tu >>

 

Teploty v Bologni by sa koncom marca mali pohybovať okolo 12-13°C, čo je na mestskú turistiku veľmi príjemné počasie.

 

 

Letenky Bratislava – Bologna – Bratislava v termíne 23. november – 25. marca 2018 za 39,98€ môžete kúpiť priamo u dopravcu Ryanair.

 

letenky do Bologne
letenky do Bologne

 

Nezabúdajte, že Ryanair od  15.januára 2018 zmenil batožinovú politiku. Väčšiu príručnú batožinu si môžu do lietadla zobrať už len cestujúci, ktorí si zakúpili prioritný nástup. Inak si na palubu môžete vziať len jednu tašku s rozmerni 35x20x20 cm. Samozrejme, naďalej platí, že cestujúci má nárok na prepravu príručnej batožiny 55x40x20 cm, avšak budete ju musieť odovzdať pri nástupe. Návod ako sa zbaliť do príručnej batožiny aj na 7 mesačnú cestu okolo sveta nájdete tu>>.

 

Dostupné ubytovanie na zvolený dátum nájdete cez Booking. My sme pre vás našli toto ubytovanie s dobrým hodnotením 7,9/10 za 47€/osoba/2noci. Alebo môžete druhý deň prespať priamo vo Florencii. Je to len na vás. Alternatívne sa môžete ubytovať  cez Airbnb s využitím našej zľavy až 28€ na prvé ubytovanie v minimánej cene 54€.

 

Photo by Jace Grandinetti@jacegrandinetti

Víkend v talianskej Bologni s odletom z Bratislavy a ubytovaním za 87€! (+ tip na lacné lístky do Florencie)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!