Ostrov slnka Cyprus sa preslávil antickými legendami, napríklad o bohyni lásky Afrodite, ktorá sa zrodila z morskej peny pri skalách na južnom pobreží. Nájdete tu aj miesta s bohatou históriou, prírodné i archeologické krásy pohoria Troodos, množstvo kláštorov, kostolov či chrámov, ktoré sú roztrúsené po celom ostrove. Cyprus, ktorý sa môže pochváliť až 330-mi slnečnými dňami v roku, môžete navštíviť za 27,98€ s odletom z Bratislavy. Tento tip je na individuálnu turistiku. Ak preferujete dovolenku cez cestovnú kanceláriu, všetky ponuky nájdete tu > >

 

 

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!
Zájazdy na last minute cez cestovné kancelárie až so zľavou 70%, nájdete tu >>

 

TIP PRE VÁS: Ak nemáte s individuálnou turisitkou skúsenosti, odporúčam prečítať si článok Ako na individuálnu turistiku – podrobný návod.

 

Pred kúpou leteniek si nezabudnite spraviť celkovú kalkuláciu výletu vrátane cesty z/na letisko, prípadné požičanie auta, ubytovania či jedla. Ak sa rozhodnete pre požičanie auta, odporúčam stránku RentalcarsVybrať  sa môžete na tureckú stranu Cypru, kde nájdete za výhodnejšiu cenu nielen ubytovanie, ale aj stravu či suveníry. Okrem cien Vám popletú hlavu aj nádherné pláže ako napríklad korytnačia pláž – Golden beach, blízko ktorej sa nachádza najsevernejší bod ostrova. Nezabudnite, že na Cypre sa jazdí vľavo! 

 

Sprievodcu Cyprom si môžete prečítať tu >>

 

 

Letenky Bratislava – Paphos – Bratislava v termíne 31. marec – 2. apríl 2019 za 27,98€  si môžete zakúpiť priamo u dopravcu Ryanair. 

 

Letenky na Cyprus
Letenky na Cyprus

 

V cene letenky je zahrnutá príručná batožina s rozmermi 40 x 25 x 20 cm. Do príručnej batožiny na viac dní Vám pomôže náš návod – Ako sa zbaliť do príručnej batožiny aj na 7 mesačnú cestu okolo sveta.

 

Pláže 

Cyprus je bohatý na kamenisté aj piesočnaté pláže. Piesočnaté pláže sa nachádzajú prevažne okolo oblasti Ayia Napa a mesta Protaras. Najlepšiu kombináciu piesočnatých a kamenistých pláží nájdete na pobreží Coral Bay pri meste Paphos, kde sa podľa povestí zrodila bohyňa Afrodita. 

Dlhé pláže sa síce nachádzajú aj okolo väčších miest ako Larnaka či Limassol, nie sú však tak čisté a pekné ako vo vyššie zmienených letoviskách. 

Pekné pláže nájdete aj okolo severocyperského mesta Famagusta.

 

cyprus

 

Ďalšie užitočné informácie nájdete v našom sprievodcovi Cyprom.

 

Trojdňový výlet na Cyprus za 27,98€ s odletom z Bratislavy! (spiatočné letenky vrátane poplatkov)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!