Vďaka lacným letenkám z Viedne sa koncom októbra môžete pozrieť do pobrežného mesta Brindisi v oblasti Apúlia. Mestečko vás prekvapí svojou dlhou históriou a kúsok od neho v oblasti mysu Punta Pene nájdete pekné piesočnaté pláže. Samotná oblasť Apúlia je známa hlavne prírodou, históriou, tradíciami a nádhernými kulisami horizontu. Jedná sa o tip na individuálnu turistiku. Odporúčame si prenajať auto a dovolenku stráviť potulkami po okolí. Nevynechajte Alberobello kde nájdete špeciálne domčeky nazývané „trulli“. Ak hľadáte miesto, kde môžete každý deň objaviť niečo nové, skúmať  históriu a slobodne sa prechádzať na pláži bez toho aby bola plná turistov, určite skúste Apúliu. 

 

 

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!
Zájazdy na last minute cez cestovné kancelárie až so zľavou 70%, nájdete tu >>

 

TIP PRE VÁS: Ak nemáte s individuálnou turistikou skúsenosti, odporúčame prečítať si článok Ako na individuálnu turistiku – podrobný návod.

 

Pred kúpou leteniek si nezabudnite spraviť celkovú kalkuláciu výletu vrátane cesty z/na letisko, dopravy na mieste – prípadné požičanie auta odporúčam cez Rentalcars, ubytovania či jedla. 

 

 

Letenky Viedeň – Brindisi – Viedeň kúpite priamo na stránkách Ryanair.com na dátum 20 – 27.10 za 20€.

 

Letenky do talianskeho Brindisi

 

Nezabúdajte, že Ryanair od  15.januára 2018 zmenil batožinovú politiku. Väčšiu príručnú batožinu si môžu do lietadla zobrať už len cestujúci, ktorí si zakúpili prioritný nástup. Inak si na palubu môžete vziať len jednu tašku s rozmerni 35x20x20 cm. Samozrejme, naďalej platí, že cestujúci má nárok na prepravu príručnej batožiny 55x40x20 cm, avšak budete ju musieť odovzdať pri nástupe. Návod ako sa zbaliť do príručnej batožiny aj na 7 mesačnú cestu okolo sveta nájdete tu>>

 

Dostupné ubytovanie vo zvolenou dátume nájdete cez Booking. Aj tak vám však odporúčame oblasť prejsť a ubytovanie brať po ceste. Zaujímavejšou alternatívou ubytovania je Airbnb s využitím našej zľavy až 28€ na prvé ubytovanie v minimálnej cene 54€. Ďalšou alternatívou môže byť trebárs Couchsurfing, ktorý sme predstavili bližšie v >> tomto článku <<

Objavte čaro Apúlie (Taliansko) vďaka letenkám z Viedne za 20€! (spiatočné)
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!