Etiópia je druhou najľudnatejšou krajinou Afriky a určite nepatrí k tradičným dovolenkovým destináciám. Možno vás neuchváti na prvý pohľad, avšak keď ju spoznáte, určite sa do nej zamilujete. Zažijete tu dva odlišné svety, a to kresťanský sever s historickými pamiatkami UNESCO a juh, ktorý stále aktívne žije tradičnými náboženstvami v kmeňoch. Na severe odporúčame horskú turistiku alebo návštevu činnej sopky, juh je viac rovinatý a za návštevu rozhodne stojí povodie rieky Omo (ideálne s miestnou CK a v partii, náklady budú nižšie).

 

 

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!
Zájazdy na last minute cez cestovné kancelárie až so zľavou 70%, nájdete tu >>

 

TIP PRE VÁS: Ak nemáte skúsenosti s individuálnou turistikou, odporúčam prečítať si článok Ako na individuálnu turistiku – podrobný návod.

 

Pred kúpou leteniek si nezabudnite spraviť celkovú kalkuláciu výletu vrátane cesty z/na letisko, dopravy na mieste – prípadné požičanie auta, ubytovania či jedla. Ak máte dostatočný rozpočet, odporúčame cestovať aj v rámci krajiny lietadlom so spoločnosťou Ethiopian. Na niektorých trasách ušetríte kľudne deň a pol času trmácania sa autom/autobusom.

 

Občania Slovenskej republiky potrebujú na vstup do Etiópie víza. Získate ich priamo na letisku za 50 USD.

 

Čo sa týka  jedla, Etiópia je dosť lacná a strava je pestrejšia než v iných krajinách Afriky, základ tvorí hlavne ryža, jahňacina a hovädzina. Národným jedlom je Dora wat – etiópske kura a úplne ku všetkému dostanete injera – čo je plochý chlieb, ktorý sa vlastne používa ako naberačka. Krajina je významná hlavne pre svoju kvalitnú kávu a skvelý med.

 

Ubytovanie je taktiež  lacné, samozrejme závisí od toho, aký máte štandard. Dostupné ubytovanie nájdete cez BookingDrahší bude napr. výlet k rieke Omo či návšteva Danakilu. Nezabúdajte na očkovanie. V oblasti povodia rieky Omo, odporúčame užiť antimalariká.

 

 

Letenky Viedeň – Adis Abeba – Viedeň na dátumy od novembra do júla si za 469€ kúpite tu .

Ideál na návštevu je október – marec, obdobie sucha.

 

Letenky do Etiópie

 

V cene je aj odbavená batožina, aj tak odporúčame cestovať s menšou batožinou, keďže budete po krajine cestovať, a kufre by len zbytočne zavadzali. Návod ako sa zbaliť do príručnej batožiny aj na 7 mesačnú cestu okolo sveta nájdete tu>>

 

 

Netradičný trip do Etiópie s odletom z Viedne za 469€! (spiatočné letenky+batožina)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!