Norimberg je druhé najväčšie mesto Bavorska a niekedy nezaslúžene stojí v tieni Mníchova. Jeho centrum Vás pritom zavedie späť do stredoveku a ponúkne Vám nielen veľa atrakcií, ale aj gastronomické pochúťky. Spravte si  výlet do tohto nemeckého mesta len za lacnocestovateľských 13,49€ s odletom z Krakova!

 

 

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!
Zájazdy na last minute cez cestovné kancelárie až so zľavou 70%, nájdete tu >>

 

TIP PRE VÁS: Ak nemáte s individuálnou turistikou skúsenosti, odporúčam prečítať si článok Ako na individuálnu turistiku – podrobný návod.

 

Pred kúpou leteniek si nezabudnite spraviť celkovú kalkuláciu výletu vrátane nákladov za cestu z/na letisko, dopravu na mieste – prípadné požičanie auta odporúčam cez Rentalcars, ubytovanie či jedlo.

 

Odlet aj prílet je z poľského Krakova, kde sa pohodlne dostanete autobusmi spoločnosti Flixbus. Odporúčam sa zastaviť aj v tomto krásnom poľskom meste, ktoré ponúka nádych histórie a určite sa sem budete chcieť znovu vrátiť. Možno Vás presvedčí aj tento cestopis od našej čitateľky – Na skok do Krakova.

 

 

Letenky Krakov – Norimberg – Krakov v termíne 11. – 14. január 2019 za 13,49€ si môžete zakúpiť tu > >

 

Letenky do Norimbergu
Letenky do Norimbergu

 

V cene letenky je zahrnutá príručná batožina s rozmermi 40 x 25 x 20 cm. Do príručnej batožiny na viac dní Vám pomôže náš návod – Ako sa zbaliť do príručnej batožiny aj na 7 mesačnú cestu okolo sveta.

 

Miestna kuchyňa

Norimberg je tiež mestom skvelej gastronómie. Nájdete tam niekoľko významných nemeckých reštaurácií a nemali by ste zabudnúť ochutnať domáce pochúťky. Tie najznámejšie sú malé svetlé klobásky, ktoré sa vyrábajú z bravčového mäsa, ktoré bolo predtým naložené v zmesi byliniek a korenín. Norimberské klobásky sú certifikovaným výrobko a týmto pomenovaním sa môžu nazývať iba tie, ktoré boli vyrobené priamo v meste a mäsiari ich pripravili podľa presnej receptúry. Ochutnať ich môžete dvomi spôsobmi: so žemľou a horčicou, kde máte tri klobásky alebo si môžete objednať tanier, kde ich nájdete viac aj s prílohou. 

 

 

 

 

Nemecký Norimberg za 13,49€ s odletom z Krakova (spiatočné letenky vrátane poplatkov)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!