Až 90% Jordánska tvorí púšť. Dalo by sa teda očakávať, že tu nič zaujímavé nenájdete a že návšteva tohto malého kráľovstva je zbytočná. Opak je však pravdou. V Jordánsku uvidíte okrem nekonečných púští skalné mestá, navštívite antické pamiatky ale i stredoveké hrady. Príroda vám ponúkne nekonečné množtvo krás, či už preferujete treky po horách, lezenie po skalných stenách alebo paragliding. Ak sa radšej potápate, budete v Jordánsku rovnako nadšení. Život v Červenom mori je bohatý. Mimo iného, domáci sú veľmi priateľskí, radi s vami prehodia pár slov, ponúknu vás chutným jedlom alebo čajom či vínom. Vďaka lacným letenkám z Budapešti sa do Jordánska môžete pozrieť už počas januára. Letí sa do Ammanu, hlavného mesta. Počasie na január nájdete tu.

 

 

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!
Zájazdy na last minute cez cestovné kancelárie až so zľavou 70%, nájdete tu >>

 

TIP PRE VÁS: Ak nemáte skúsenosti s individuálnou turistikou, odporúčam prečítať si článok Ako na individuálnu turistiku – podrobný návod.

 

Občania Slovenskej republiky potrebujú pre vstup do krajiny víza. Viac info nájdete tu.

 

Pred kúpou leteniek si nezabudnite spraviť celkovú kalkuláciu výletu vrátane cesty z/na letisko, dopravy na mieste – prípadné požičanie auta odporúčam cez Rentalcars, ubytovania či jedla. 

 

Víno, ktoré má svetovo najvyššiu kvalitu nájdete pod názvom Zumot.

 

 

Letenky Budapešť – Amman – Budapešť za 30€ si kúpite na dátum 13 – 23. januára 2019 na stránkach Ryanair.com

 

Letenky do Jordánska za 30€

 

Návod ako sa zbaliť do príručnej batožiny aj na 7 mesačnú cestu okolo sveta nájdete tu>>

 

Dostupné ubytovanie nájdete cez BookingĎalšou dobrou voľbou je vyskúsať život s domácimi. Skúste si rezervovať ubytovanie cez Airbnb často oproti hotelom aj ušetríte. Nezabudnite využiť  našu zľavu až 28€ na prvé ubytovanie. Vyskúšať môžete aj Couchsurfing, ktorý sme predstavili bližšie v >> tomto článku <<

 
Navštívte púštne kráľovstvo – Jordánsko, s odletom z Budapešti za 30€! (spiatočné letenky)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!