Objavte zelenú perlu Iónskeho mora počas jarných mesiacov! Od okolitých ostrovov sa Korfu líši množstvom vegetácie a preto ho prezývajú aj smaragdovým ostrovom. Ak patríte k čitateľom, ktorí uprednostňujú dovolenku spojenú s turistikou, nenechajte si ujsť prekrásne kvitnúcu krajinu, plnú omamnej vône mandarínkovníkov a citrusovníkov. Tento čarovný ostrov môžete navštíviť a dobrodružne ho preskúmať za 19,98€ s odletom z Bratislavy. Všetky ponuky zájazdov na Korfu cez cestovnú kanceláriu nájdete tu > >

 

 

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!
Zájazdy na last minute cez cestovné kancelárie až so zľavou 70%, nájdete tu >>

 

TIP PRE VÁS: Ak nemáte s individuálnou turistikou skúsenosti, odporúčam prečítať si článok Ako na individuálnu turistiku – podrobný návod.

 

Pred zakúpením leteniek si nezabudnite spraviť celkovú kalkuláciu výletu, vrátane cesty z/na letisko, dopravy na mieste – prípadné požičanie auta odporúčam cez Rentalcars, ubytovania či jedla. Sprievodcu ostrovom Korfu si môžete prečítať tu > >

 

Inšpiráciu na výlety po severnom pobreží si môžete vziať z článku Korfu – po severnom pobreží a ako navštíviť dva maličké iónske ostrovy Paxos a Antipaxos sa dozviete v článku s názvom Z Korfu lodičkou na Paxos a Antipaxos

 

 

Letenky Bratislava – Korfu – Bratislava v termíne 14. – 21. máj 2019 za 19,98€ si môžete zakúpiť priamo u dopravcu Ryanair.

 

Letenky na Korfu
Letenky na Korfu

 

V cene letenky je zahrnutá príručná batožina s rozmermi 40 x 25 x 20 cm. Do príručnej batožiny na viac dní vám pomôže náš návod – Ako sa zbaliť do príručnej batožiny aj na 7 mesačnú cestu okolo sveta.

 

Ubytovanie nájdete najlepšie cez BookingZaujímavejšou a lacnejšou alternatívou ubytovania môže byť čoraz populárnejšie Airbnb s využitím našej zľavy až 38€ na prvé ubytovanie. Vyskúšať môžete aj Couchsurfing, ktorý sme predstavili bližšie v >> tomto článku <<

 

 

Niekoľko tipov na jednodňové výlety po Korfu

 

1.deň – Kerkyra a Myší ostrov

Najzaujímavejším mestom na Korfu je jednoznačne Kerkyra, preto sa tu oplatí stráviť väčšiu časť dňa. Za dopoludnie možno stihnúť prejsť ortodoxný kostol sv. Spyridona a Starú i Novú pevnosť. Popoludnie si vyhraďte na Staré mesto plné krivoľakých uličiek so starými domami i múzeami. Na večer potom môžete dojsť ku kláštoru Vlacherna ktorý je umiestnený na ostrovčeku prepojenom mólom s pevninou. Odtiaľ možno buď zaobstarať fotky, alebo sa rovno lodičkou vydať na neďaleký Myší ostrov.

 

2.deň – Zámok Achillion a mestečko Kinopiastes

Ďalšou „must see“ atrakciou Korfu je habsburský zámok Achillion. Jedná sa vlastne o taký Schonbrunn v gréckom štýle. Za návštevu síce stojí aj interiér, vďaka ktorého honosnosti zámok predtým slúžil aj ako kasíno, ak však máte naponáhlo, dajte prednosť záhradám. Ich prehliadka Vám  zaberie aspoň 2 hodiny, nádherné parky plné súsoší gréckych bohov a hrdinov sú však asi najzaujímavejšie. Po prehliadke zámku, ktorá Vám zaberie zhruba pol dňa, sa môžete vydať do neďalekého mestečka Kinopiastes. To síce neoplýva množstvom historických pamiatok, za to tu nájdete typickú pokojnú grécku atmosféru neovplyvnenú turizmom.
 

3. deň – Trek na horu Pantokrator

Pre aktívnych cestovateľov sa ponúka stredne ťažký trek po kopcoch Korfu. Trasu je asi najlepšie začať v starej dedine Agios Markos, z ktorej  už je tiež možné pozorovať krásnu panorámu pobrežia. Odtiaľto smerujte cestu cez dedinu Ano Korikiana k Sokrati a Zigosu. Tam už nájdete ukazovatele priamo na najvyšší bod ostrova Pantokrator. Tu prichádza asi najnáročnejšia časť trasy, ktorá je skôr než svoju dĺžkou náročná kvôli teplému počasiu a ostrému slnku. Na vrchole sa Vám však za odmenu zjaví prekrásna panoráma ostrova a neďalekého Albánska.
 

4. deň – Palaiokastritsa a hrad Angelókastro

Výlet za zaujímavosťami západného pobrežia Korfu začneme v meste Palaiokastritsa. Za pozretie tu stojí určite kláštor Palaiokastritsa, ktorý sa nachádza na polostrove nad útesmi. Hneď vedľa kláštora sa potom nachádza stredne veľké akvárium so zaujímavým podmorským tunelom. Popoludní si potom môžete zísť severne k letovisku Angelókastro, neďaleko ktorého sa nachádza hrad. Priamo k samotnému hradu však nemožno prísť autom, počítajte tak s trochu dlhšou pešou cestou, ktorá Vám spoločne s prehliadkou hradu zaberie zvyšok popoludnia.
 

5. deň – Ostrov Paxos

Príjemný jednodňový výlet za prírodou Paxosu začnete v novom prístave v Kerkyre, odkiaľ jazdí prievoz na Paxos. Po príchode na ostrov si najskôr prejdite hlavné mesto Gaios, čo je otázka zhruba 2 hodín. Potom zamierte do vnútrozemských olivových hájov, veľmi upokojujúca je napríklad prechádzka ku kostolu Agii Apostoli či dedinou Lakka. Vnútrozemský háj je však plný ďalších kaplniek a kostolíkov. Po preskúmaní vnútrozemskej prírody potom nesmiete zabudnúť okúsiť tamojšie pláže.

 

Viac užitočných informácii nájdete v našom sprievodcovi po ostrove Korfu.

 

Titulná foto / Cover photo by Dan Lundberg

 

Jarné Korfu za lacnocestovateľských 19,98€ s odletom z Bratislavy! (spiatočné letenky vrátane poplatkov)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!