Ho Či Minovo Mesto známe tiež pod pôvodným názvom Saigon je najväčším mestom vo Vietname. Jedná sa o mesto spojené s novodobou vietnamskou históriou, práve dobytím vtedajšieho Saigonu bola  v roku 1975 ukončená vojna vo Vietname.

 

 

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!
Zájazdy na last minute cez cestovné kancelárie až so zľavou 70%, nájdete tu >>

 

 

Ako sa dostať z letiska?

 

Tan Son Nhat International Airport

Tan Son Nhat spoločne s letiskom v Hanoji sú najrušnejším dopravným uzlom vo Vietname. Jedná sa o letisko využívané tradičnými aj rýchlo sa rozvíjajúcimi low cost dopravcami, medzi ktorými je Tan Son Nhat veľmi obľúbené.

Autobusové spojenie

Z letiska Tan Son Nhat sa najlacnejšie dostanete autobusovou linkou č. 152. Jedná sa o klimatizovanú linku, ktorá vás cca behom hodiny za 5000 Dong dovezie na stanicu Pham Ngu Lao. Nevýhodou je však to, že prevádzka linky končí o 18:15.
Alternatívou je však linka č. 109, ktorá síce stojí 20 000 dong, ale ponúka väčší komfort a jazdí od 6:00 až do 1:30. Rovnako ako linka 152 jazdia tieto autobusy na Pham Ngu Lao, cesta im však zaberie len 40 minút.

 

Ubytovanie v Ho Či Minovom Meste

 

 
Ho Či Minovo Mesto sa každoročne radí medzi najlacnejšie destinácie, a ubytovanie tu teda môžete zohnať doslova za pár korún. Najlacnejšie ubytovanie zoženiete v hosteloch či ubytovniach, ktoré začínajú na 7€ na noc. Štandardne vybavená izba pre dvoch vás bude stáť cca 14€ za noc.
 

 

 

Doprava v Hočiminovom Meste

 

 

Ak chcete zažiť Vietnam so všetkým, môžete si v meste prenajať skúter a mesto križovať ako miestni obyvatelia. Požičovne aj benzín vo Vietname sú pomerne lacné a nezaplatíte tak o moc viac než pri jazde verejnou dopravou, musíte sa však obrniť železnou trpezlivosťou.

Okrem taxi jediným spôsobom verejnej dopravy sú autobusy. Tie sú vo väčšine prípadov klimatizované, bezpečné, lacné a majú prednosť v prevádzke, takže sú vo výsledku rovnako rýchle ako taxi. V každom autobuse cestuje okrem vodiča aj sprievodca, ktorý vás po nástupe skasíruje za cestovné, ktoré sa pohybuje medzi 4000 a 8000 DONG. Prakticky jedinou nevýhodou autobusov je to, že sa nie vždy držia cestovných poriadkov a nepoužívajú značenie v angličtine.

 

4607948894_22b76c4cdf

 

 

Pamiatky v Ho Či Minovom Meste

 

Ho Či Minovo múzeum

Múzeum vodcu Severného Vietnamu sídli v nádhernej koloniálnej budove z roku 1863 prezývanej ako Dračí dom. V múzeu možno vidieť jeho osobné predmety a fotografie mapujúce jeho život od narodenia po smrť.
 

Vojenské múzeum

Vojenské múzeum mapuje 30 rokov trvajúci konflikt medzi Južným a Severným Vietnamom. K videniu sú ako autentické fotografie a dokumenty, tak aj prehliadka zachovalých tankov a lietadiel.
 

Pagoda nefritového cisára

 

Pagoda nefritového cisára je jednou z najvýznamnejších náboženských pamiatok v meste. Jedná sa o budhistický chrám založený v roku 1909 čínskymi imigrantmi, ktorý v sebe ukrýva sošky božstiev a duchovných vodcov. Celý komplex je prakticky neustále plný veriacich, ktorí tu zapaľujú vonné tyčinky dotvárajúce unikátnu atmosféru.
 

Chrám Cao Dai

 

Cao Dai je chrám náboženskej skupiny Cao Dai, ktorá vychádza z prvkov budhizmu, taoizmu, kresťanstva i islamu. Jedná sa o veľmi presvetlený chrám s veľkou modlitebnou miestnosťou vyzdobenou stĺpami s ázijskými motívmi. Praktikanti Cao Dai sa obliekajú do bielych rúch s farebnými šerpov ukazujúcim, z akého náboženstva daný veriaci prestúpil.

 

4140913269_7dcea7b3f7

 

Chrám Mariamman

Mariamman je jediným hinduistickým chrámom v meste. Hinduistická svätyňa je však otvorená pre návštevníkov všetkých vyznaní, farebné súsošie bohov tak môže obdivovať ktokoľvek. Dovnútra chrámu je však potrebné mať na sebe dlhé rukávy a nohavice.
 

Palác zjednotenia

Palác zjednotenia je mohutná stavba, ktorá do roku 1975 slúžila ako veliteľstvo amerických a juhovietnamských síl. Hoci bola na konci vojny budova zničená, v súčasnej dobe bola znova opravená a slúži ako múzeum.
 

Veža Bitexco
Bitexco je moderná 262 metrov vysoká veža ležiaca v srdci mesta. Na vrchole veže sa nachádza luxusný bar Alto, z ktorého je možné vychutnať si 360 stupňový výhľad na mesto s kokteilom v ruke.

 

31309144134_a2e0a77a5b

 

Trhovisko Bing Tay

Bing Tay je trhovisko založené už v roku 1880 francúzskymi kolonistami. Ide o medzi miestnymi obľúbené trhovisko ležiace v srdci Chinatownu, zakúpiť tu možno prevažne čerstvé ovocie, zeleninu a morské plody.
 

Dong Khoi

Dong Khoi je rušný bulvár tiahnuci sa od rieky Saigon až k pôvodnej francúzskej katedrále Notre Dame. Ulica je zaujímavá vďaka francúzskym koloniálnym stavbám aj početným barom navštevovaných americkými vojakmi za vojny.
 

 

Program na jeden deň

 

 
8:00 – 9:30 – prehliadka Pagody nefritového cisára
9:30 – 10:00 – presun k Vojenskému múzeu
10:00 – 11:30 – prehliadka múzea
11:30 – 12:00 – presun autobusom na Dong Khoi
12:00 – 12:30 – prehliadka Notre Dame
12:30 – 13:00 – presun k Palácu Zjednotenia
13:00 – 14:00 – prehliadka paláca
14:00 – 14:30 – presun autobusom k chrámu Mariamman
14:30 – 15:30 – prehliadka chrámu
15:30 – 16:00 – presun k Múzeu Ho Či Mina
16:00 – 17:30 – prehliadka múzea
17:30 – 19:00 – návšteva neďalekej Bitexco Tower

 

 

 

Ho Či Minovo Mesto

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!