Trinidad a Tobago je pre Slovákov stále málo známa destinácia. Ostrovy v najjužnejšej časti Karibského mora lákajú dobrodruhov z celého sveta hustými dažďovými pralesmi, malebnými zátokami, krištáľovo čistou a teplou vodou ale i kvalitným rumom. Ak hľadáte zábavu v Trinidade ju zažijete. Ak naopak hľadáte pokoj, kľud a neobjavenú prírodu skúste raj na zemi – Tobago. Ochutnajte najštipľavejšie papričky sveta, preskúmajte dažďový prales Tobago Forest Reserve ktorý je zapísaný v zozname UNESCO, alebo si len proste doprajte oddych na prekrásnych plážach ostrovov. Táto dovolenka určite bude stáť za to! 

 

 

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!
Zájazdy na last minute cez cestovné kancelárie až so zľavou 70%, nájdete tu >>

 

TIP PRE VÁS: Ak nemáte s individuálnou turisitkou skúsenosti, odporúčam prečítať si článok Ako na individuálnu turistiku – podrobný návod.

 

Pred kúpou leteniek si nezabudnite spraviť celkovú kalkuláciu výletu vrátane cesty z/na letisko, dopravu na mieste – prípadné požičanie auta, ubytovania či jedla (za výdatnú večeru v menšej reštaurácii zaplatíte okolo 10€).

 

Pre Slovákov platí bezvízový vstup, ale vzťahuje sa len na turistické pobyty do 30 dní. Žiadne špeciálne očkovanie potrebné nie je. Letíte však cez New York preto nezabúdajte na americké víza (online vízum ESTA za 14 dolárov  tu). Na ostrovoch je úradným jazykom angličtina, takže dorozumieť sa nebude problém.

 

 

Letenky Praha – Port of Spain – Praha si na obdobie júl až október za 409€ môžete kúpiť tu.

 

Letenky do Karibiku

 

V cene je aj odbavená batožina.

 

Ubytovanie môžete riešiť cez Booking. Alebo skúste využiť službu Airbnb. Kredit 28€ na prvé ubytovanie môžete získať tu>>. Porovnajte si ceny oboch možností a podľa toho sa rozhodnite.

 

 

Image by Giovel Miguel Pérez López from Pixabay 

 

Exotická dovolenka: Trinidad a Tobago s odletom z Prahy za 409€! (viac termínov, batožina v cene)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získajte cestovateľské tipy ako prvý!